Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.07.2020, 08:30

Messenger rozširuje možnosti v zdieľaní obrazovky a zamkne aplikáciu

Pre koho sú novinky dostupné?

Messenger rozširuje možnosti v zdieľaní obrazovky a zamkne aplikáciu
Zdroj: Facebook

Spoločnosť Facebook neustále pracuje na inováciách svojich dcérskych platforiem. Podľa najnovších informácií rozširuje možnosť zdieľania obrazovky počas videohovoru.

Zdieľanie obrazovky Messengeru, Facebook umožnil na desktope už na začiatku roka, no teraz ju môžu využiť aj používatelia aplikácie Messenger a Messenger Rooms.

​Obrazovky môže uvidieť až osem osôb v aplikácii a 16 používateľov v Messenger Rooms. Spustenie je jednoduché, stačí potiahnuť spodnú lištu s funkciami smerom hore a používateľovi sa zobrazia ďalšie možnosti hovoru, medzi ktorými je aj variant zdieľania obrazovky. Po kliknutí sa obrazovka zazdieľa do zariadení účastníkov hovoru.

Zdieľanie obrazovky je teraz k dispozícii na celom svete v najnovších verziách aplikácií pre Android aj iOS.

Zámka na Messenger

Komunikačná odnož spoločnosti Facebook zapracovala aj na zabezpečí. Ako upozornil Matt Navarra, platforma Messenger testuje dva nové spôsoby zabezpečenia. Pre používateľov iOS bude pravdepodobne v budúcnosti dostupné zamknutie prostredníctvom Touch ID (odtlačok prstov) alebo Face ID (rozpoznanie tváre).

Ide o funkcia, ktorá do online komunikačného prostredia prináša istotu v tom, že konverzácie zostanú súkromné.

Súčasťou novinky by mala byť aj možnosť nastavenia trvania vysokého zabezpečenia. Na výber sú štyri možnosti: vždy po opustení aplikácie Messenger, ďalej jedna minúta, 15 minút či 60 minút po opustení aplikácie.

Ak by si pred spustením funkcie chceli byť používatelia istí, že konverzácia zostane v bezpečí, môžu využiť možnosť tajných správ.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.