Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.07.2020, 09:30

Česká Prima nakrútila seriál Sestričky, ako voľné pokračovanie Modrého kódu. Uvedie ho aj na Slovensku

Seriálová novinka Sestričky - Modrý kód štartuje na kanáli Prima PLUS koncom augusta.

Česká Prima nakrútila seriál Sestričky, ako voľné pokračovanie Modrého kódu. Uvedie ho aj na Slovensku
Zdroj: TV Prima

Prima prináša na obrazovky nový seriál Sestričky Modrý kód. Spin-off obľúbeného seriálu Modrý kód prinesie divákom to, čo majú na seriáloch najradšej – romantiku, napätie a vzťahové drámy, ktoré poznajú z vlastných životov. Odohrávať sa bude v prostredí nemocnice.

Seriálovú novinku môžu vidieť aj diváci na Slovensku, kanál Prima PLUS ho odštartuje v predpremiére v nedeľu 30. augusta a ďalšie diely sa dostanú do vysielania v tradičných časoch v pondelok a stredu o 21.30 h.

„Rozhodli sme sa oživiť jeden z našich najúspešnejších seriálov a zo žánru medical drama ho posunúť do vzťahovej roviny. Zachovávame prostredie nemocnice a oddelenie urgentného príjmu, ktoré je samo o sebe priestorom pre nevšedné udalosti, ale ponúkneme divákom možnosť lepšie spoznať postavy, ktoré si obľúbili a nové tváre, ktoré veríme, že si obľúbia čoskoro,“ uviedla riaditeľka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová, ktorá spolu s kreatívnym producentom Ivanom Vodochodským a výkonnou producentkou Luciou Kršákovou nakrúcanie seriálu spustili 9. júla.

Zdroj: TV Prima

​Nosnými postavami seriálu sú štyri sestričky z Nemocnice Rubava - Míša, Katka, Lukáš a Mery. Milujú svoju prácu, ale majú tiež svoje rodiny, priateľov, svoje trápenia i túžby.

V seriáli sa predstavia aj najobľúbenejšie postavy z Modrého kódu na čele so Sabinou Laurinovou v úlohe hlavnej sestry Mery. „Prezradím, že jej do života vrátime jej osudovú lásku Davida v podaní Mareka Němca, ktorého si diváci i Sabina vyprosili. A po novom prichádza skvelá Adéla Gondíková, ako jej kamarátka Míša s celou svojou rodinou. Tím sestričiek doplní mladá a pôvabná Natália Halouzková, ako sestra Katka a mladý talent Jan Nedbal v úlohe zdravotného brata Lukáša. A som rád, že sa nám podarilo do úlohy Honzovej babičky získať úžasnú herečku Danielu Kolářovú,“ uviedol producent Ivan Vodochodský.

Zdroj: TV Prima

​V nových úlohách sa okrem spomenutých objavia tiež Martin Preiss, Dana Syslová, Petr Vaněk, Daniela Šinkorová, Klára Cibulková, Michaela Tomešová, Amélia Pokorná alebo Petr Ryšavý.

Z pôvodnej zostavy potom v seriáli zostávajú Sabina Laurinová, Saša Rašilov, Jiří Štěpnička, Igor Chmela, Roman Zach, Kristýna Frejová, Sandra Nováková, David Gránský, Ondřej Rychlý, Patricia Pagáčová, Michaela Dittrichová a ďalší.

Na obrazovky sa vrátia aj Sestričky televízie Markíza

Seriál Sestričky postavený na príbehoch štvorice zdravotných sestričiek uviedla pred dvomi rokmi na obrazovky aj televízia Markíza. Doposiaľ odvysielala  dve série seriálu a na jeseň plánuje uviesť tretiu sériu.

Seriál z nemocničného prostredia si hneď pri štarte našiel svoje publikum a dokázal prekonať aj dovtedy neporaziteľných Susedov. Jeho sledovanosť postupne rástla a obidve série Sestričiek boli najúspešnejšími seriálmi jesenných televíznych sezón.

​Námet Sestričiek vychádza z fínskeho seriálu Syke, ktorý sa vysielal v rokoch 2014-2017. V slovenskej adaptácii stvárňujú štyri hlavné hrdinky herečky Kristína Svarinská, Anikó Vargová, Dana Košická a Kristína Madarová. V druhej sérii ich doplnili nové postavy v podaní Eleny Podzámskej a Heleny Krajčiovej.

Zdroj: TV Markíza

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.