Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
27.07.2020, 13:10

Messenger Rooms spúšťa vysielanie naživo

V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019, stúpol počet živých vysielaní na facebooku dvojnásobne.

Messenger Rooms spúšťa vysielanie naživo
Zdroj: Facebook blog

Facebook predstavil Messenger Rooms na konci apríla tohto roka a teraz pridáva zaujímavú novinku- možnosť vysielať naživo. Cieľom je rozšíriť divácku základňu a zapojiť viac účastníkov do skupinovej diskusie. 

Po vytvorení miestnosti v Messenger Rooms je tak dostupná možnosť živého videa, ktoré sa objaví na profile používateľa, stránke alebo v skupine na facebooku a môžu sa tak pridať ďalší používatelia a sledovať diskusiu.

Diskusiu môže viesť až 50 účastníkov. Funguje to podobne ako cez aplikáciu Zoom. Vstupenkou do chatovacej miestnosti je oznámenie s pozvánkou, prostredníctvom ktorej sa pripoja.

Tvorca miestnosti môže kedykoľvek pridať alebo odstrániť účastníkov z živého vysielania a účastníci miestnosti môžu živé vysielanie kedykoľvek opustiť. Tvorcovia miestnosti môžu počas živého vysielania zamknúť a odomknúť miestnosť.

Odlišnosťou v porovnaní so Zoom je, že sa diváci nepripoja do Messenger Rooms, ale budú môcť diskusiu sledovať a komentovať prostredníctvom klasického živého vysielania na facebooku.

Spojenie Messenger Rooms a facebook Live prispieva k lepšiemu fungovaniu udalostí, prednášok či panelových diskusií. Kapacita divákov sa tak stáva neobmedzenou.  

Ako uvádza spoločnosť Facebook na svojom blogu, živé vysielanie zo stránok sa v júni 2020 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zdvojnásobilo, čo pripisuje nárastu vysielania od marca 2020, kedy začala pandémia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.