Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.07.2020, 11:10

Sociálne siete stiahli video so zavádzajúcimi údajmi o koronavíruse

Prezident Trump ho stihol zdieľať na Twitteri.

Sociálne siete stiahli video so zavádzajúcimi údajmi o koronavíruse
Zdroj: Dreamstime

Sociálne siete facebook, Twitter a server YouTube odstránili video s mylnými informáciami o koronavíruse, ktoré v pondelok zverejnil server Breitbart News. Propagovalo preparát hydroxychlorochín ako účinnú liečbu covidu-19 a popieralo účinnosť rúšok. Americký prezident Donald Trump, ktorý považuje hydroxychlorochín za účinný, nahrávku stihol zdieľať na Twitteri.

Na videu bola skupina ľudí v bielych plášťoch, ktorí sa označili za amerických lekárov z prvej línie, a ktorí vystúpili na tlačovej konferencii pred budovou najvyššieho súdu vo Washingtone.

Spravodajská stanica CNN informovala, že napriek zavádzajúcemu obsahu materiálu, ktorý odporuje tvrdeniu amerických odborníkov, Trump zdieľal toto video v pondelok večer s 84 miliónmi používateľov Twitteru.

Hovorca na tlačovej konferencii, ktorá o sebe vyhlásila, že je lekárska, tvrdila, že k ochrane pred šírením koronavírusu netreba nosiť rúška. Uviedla ďalej, že nedávne štúdie dokazujúce neúčinnosť antimalarika hydroxychlórochínu pri liečbe covidu-19 sú mylné informácie šírené "podvodnými farmakologickými firmami".

"Na ten vírus existuje liek a nazýva sa hydroxychlorochín, zinok a (antibiotikum) Zinthromax. Rúška nepotrebujete, existuje liečba," tvrdila žena. Trump donedávna patril medzi popieračov účinnosti rúšok a propagoval hydrochlorochín ako prostriedok k ochrane pred koronavírusom.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) začiatkom tohto mesiaca oznámila, že prerušila u hospitalizovaných pacientov s covidem-19 testy antimalarikum hydroxychlorochín a kombinácie lopinavir/ritonavir používané pri liečbe ľudí s HIV. Rozhodnutie zdôvodnila tým, že ani jeden z liekov nepomohol znížiť úmrtnosť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.