Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.07.2020, 08:25

Najviac nominácií na Emmy získal seriál Strážcovia od HBO

Spomedzi vysielateľov získal najviac nominácií Netflix.

Najviac nominácií na Emmy získal seriál Strážcovia od HBO
Zdroj: HBO

Najviac nominácií na americkej televíznej ceny Emmy získal seriál Strážcovia (Watchmen) od spoločnosti HBO. Mysteriózny dráma, ktorá vznikla na základe komiksovej predlohy, má šancu získať ocenenie v 26 kategóriách. 

Druhý najvyšší počet nominácií, dvadsať, si pripísala komédia The Marvelous Mrs. Maisel (Úžasná pani Maiselova) od Amazonu.

Top trojku s 18 nomináciami uzatvára seriál Ozark z produkcie spoločnosti Netflix.

Medzi vysielateľmi si najlepšie viedol Netflix s rekordnými 160 nomináciami, za ním skončilo HBO s 107 nomináciami. Tento rok boli adepti na ocenenie vzhľadom k pandémii covid-19 ohlásení len virtuálne.

Ceny Emmy, televízna obdoba filmových Oscarov, budú vyhlásené 20. septembra. Akú podobu bude ceremónie mať, nie je zatiaľ jasné. Večerom bude sprevádzať televízny moderátor, herec a komik Jimmy Kimmel. Ocenenie sa prvýkrát rozdávalo v roku 1949. Minuloročný slávnostný večer bol špecifický v tom, že sa obišiel bez hlavného moderátora a víťazov jednotlivých kategórií predstavovali slávne osobnosti filmu i televízie. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.