Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.08.2020, 10:42

Microsoft by mohol za TikTok zaplatiť až 30 miliárd dolárov

Microsoft v nedeľu potvrdil, že s ByteDance jedná o prevzatí aktivít TikToku v Spojených štátoch, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande.

Microsoft by mohol za TikTok zaplatiť až 30 miliárd dolárov
Zdroj: Reuters

Americký softvérový gigant Microsoft chce rokovania s čínskym podnikom ByteDance o prípadnej akvizícii jej aplikácie TikTok uzavrieť do 15. septembra, ktoré ako lehotu stanovil americký prezident Donald Trump. Ak sa americká spoločnosť s ByteDance nedohodne, hodlá Trump aplikáciu v USA zakázať. Microsoft by mohol za TikTok zaplatiť až 30 miliárd dolárov, napísal server CNBC.

Obe strany sa na cene ešte napevno podľa CNBC nedohodli. Tá sa môže pohybovať v rozpätí od desať do tridsať miliárd dolárov. Do vyjednávania je zapojený aj americký minister financií Steve Mnuchin. Trump skôr vyhlásil, že transakcia musí priniesť americkému ministerstvu financií veľa peňazí. Podľa CNBC nie je jasné, ako by taká vec prebehla a či je vôbec legálne.

Microsoft v nedeľu potvrdil, že s ByteDance jedná o prevzatí aktivít TikToku v Spojených štátoch, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande.

TikTok má v USA podľa odhadov zhruba 100 miliónov používateľov. Akvizícia by ponúkla Microsoftu príležitosť stať sa veľkým konkurentom veľkých sociálnych médií, ako je Facebook a Snap. Microsoft vlastní profesionálnu sociálna sieť LinkedIn.

Trump ťaženie proti TikToku zdôvodňuje obavami, že čínske vlastníctvo firmy predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť, pretože čínska vláda tak podľa neho môže získavať informácie o amerických občanoch.

TikTok sa stáva novým ohniskom sporu medzi dvoma najväčšími ekonomikami sveta. Vzťahy medzi USA a Čínou sa v posledných rokoch zhoršili kvôli obchodu, autonómii Hongkongu, kybernetickej bezpečnosti a šíreniu nového koronavírusu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.