Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.08.2020, 20:25

Film Bábovky a jeho hrdinovia sa predstavujú v novom traileri

V romantickej dráme Bábovky sa divákom predstaví hviezdne herecké obsadenie.

Film Bábovky a jeho hrdinovia sa predstavujú v novom traileri
Zdroj: CinemArt / Bábovky

Dvanásť žien, dvanásť prepojených osudov. Napadlo vás niekedy, čo rieši milenka ženatého muža a aká je v skutočnosti tá príšerná manželka, o ktorej jej on rozpráva? Alebo prečo má sestra manželky taký zlý vzťah so svojou dcérou. A ako sa vlastne cíti to pätnásťročné dievča, na ktoré si rodičia nikdy nespravia čas? 

Do kín čoskoro príde romantická dráma Bábovky nakrútená podľa rovnomenného knižného bestselleru spisovateľky Radky Třeštíkovej, kde sa divákom predstaví naozaj hviezdne herecké obsadenie. Vo vzájomnom prelínaní emotívnych príbehov nechýba irónia, humor, bolesť, napätie, nenávisť a ani láska. 

Hlavné ženské postavy príbehu stvárňujú Táňa Pauhofová, Jana Plodková, Lenka Vlasáková a Bára Poláková, do úloh ich mužských partnerov boli obsadení Ondřej Vetchý, Marek Taclík, Jiří Langmajer a Rostislav Novák. A v úlohách dcér či mileniek ich dopĺňajú Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová.

Pod scenár filmu sa podpísala autorka knihy Radka Třeštíková spolu s režisérom Rudolfom Havlíkom, ktorý takto pozýva divákov do kín: "Môžete sa spoľahnúť, že do kina prídete na film, ktorý je zábavný, poctivý, dramatický, dojemný aj hudobný. Je to film, ktorý sme sa snažili vypiplať do posledného detailu najlepšie, ako sme vedeli. Som na Bábovky veľmi hrdý, rovnako ako na všetkých, ktorí sa na jeho nakrúcaní podieľali."

Zdroj: CinemArt / Bábovky

​Lenka Vlasáková sa pripája so svojím vysvetlením, o čom je film Bábovky: "To sme my, ženy, každá pečieme inú bábovku a každá chutí inak, hoci je to stále len bábovka. A o tom je náš film, každá žena rieši každú situáciu inak."

Zdroj: CinemArt / Bábovky

​Jana Plodková hodnotí filmové spracovanie knihy týmito slovami: "Keď som si prečítala knihu, bola som na scenár veľmi zvedavá a musím povedať, že ma milo prekvapilo, ako nenásilne prepojil príbehy hlavných postáv a vypichol to podstatné. Pravdupovediac ale nedokážem povedať, či ide o film pre ženy alebo pre mužov. Je to film pre všetkých. Každá žena pôjde na tento film do kina rada so svojím mužom, a myslím, že ani muži z kina neodídu sklamaní."

Zdroj: CinemArt / Bábovky

​Názor za mužskú časť populácie dopĺňa Jiří Langmajer: "Film som videl a môžem s radosťou skonštatovať, že je to vydarené dielko plné skvelých hereckých výkonov a že duo režisér Havlík – kameraman Tlapák je dnes zárukou kvality. Takže určite príďte do kina, nebudete ľutovať.”

Producentom filmu je Petr Erben (Teória tigra, Teroristka). Vyrobila ho spoločnosť Longline Production v koprodukcii s Českou televíziou, CinemArtom a Štúdiom Barrandov. Výrobu filmu tiež podporil Tourism Authorrity od Thailand (Thajská centrála pre cestovný ruch).

Bábovky do kín uvedie 24. septembra distribučná spoločnosť CinemArt SK. V hlavnom traileri približuje hlavných hrdinov a hrdinky filmu a tiež naznačí viac o ich túžbach a príbehoch.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.