Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.08.2020, 11:05

Formula 1 exkluzívne na Sport1 a Sport2 až do roku 2023

Spoločnosť AMC Networks International predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Česku o ďalšie tri sezóny.

Formula 1 exkluzívne na Sport1 a Sport2  až do roku 2023
Zdroj: Formula 1

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny. Diváci Sport1 a Sport2 sa tak môžu tešiť na živé prenosy všetkých pretekov kráľovskej disciplíny až do konca roka 2023.

Stanice Sport1 a Sport2 na slovenskom a českom území dynamicky rastú, sledovanosť priamych prenosov Formuly 1 v tomto roku narástla o 30 percent v porovnaní s minuloročnou sezónou. Aj v nasledujúcich rokoch sa diváci môžu tešiť na takmer 14 hodín akcie počas každého pretekárskeho víkendu, vrátane tréningov, kvalifikácie, štúdia so zaujímavými hosťami aj podporných seriálov FIA Formula 2 a GP3. Exkluzívny športový obsah je počas každého pretekárskeho víkendu prezentovaný tímom komentátorov a odborných hostí.

Levente Málnay, Senior viceprezident spoločnosti AMC Networks International - Central and Northern Europe, sa k tejto transakcii vyjadril: „V Slovenskej a Českej republike sa vyznačujeme sústavnou ponukou presvedčivého športového obsahu prémiovej kvality. Obnovené partnerstvo bude stavať na silnom vzťahu Formuly 1 a športových staníc AMCNI CNE z posledných rokov. Sme hrdí na to, že sme si zaistili tento korunovačný klenot športových práv na nadchádzajúce roky a že môžeme zostať referenčným bodom pre všetkých fanúšikov motošportu na Slovensku a v Českej republike.“

Michaella Snoeck, Head of Media Rights Formula 1, dodáva: „Toto rozšírené partnerstvo znamená, že v dobe, keď šport vstupuje do vzrušujúcej novej éry, fanúšikom F1 v regióne neutečie ani sekunda akcie počas pretekárskeho víkendu v priebehu ďalších troch sezón.“

Zdroj: Gettyimages

​Okrem Formuly 1 majú možnosť diváci Sport1 a Sport2 sledovať aj ďalšie prémiové akvizície, ako sú elitný golfový turnaj okruhu PGA zo San Francisca, šampionát cestovných vozidiel WTCR - FIA World Touring Car Cup, KHL, hokejovú CHL, futbalovú kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy UEFA, Ligu národov UEFA, špičkové futbalové poháre Coppa Italia a Copa del Rey či hádzanársku Ligu majstrov EHF.

V súčasnosti sú v portfóliu spoločnosti televíznej stanice v štyroch žánroch: športové: Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, JimJam; zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov, jazykové verzie a trhy. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.