Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.08.2020, 20:50

Milan Lasica si prevezme Slnko v sieti za výnimočný prínos kultúre

Ocenenie si prevezme 9. septembra počas galavečera národnej filmovej ceny Slnko v sieti.

Milan Lasica si prevezme Slnko v sieti za výnimočný prínos kultúre
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Národnú filmovú cenu Slnko v sieti za výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre a umeniu si prevezme humorista, herec a spisovateľ Milan Lasica.

"Je to vďaka tomu, že som sa dožil takého pokročilého veku, o ktorom sa často hovorí ako o krásnych rokoch, ale myslím, že to sú krásne roky len pre korytnačky," vtipne okomentoval ocenenie v piatok na tlačovej konferencii Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA), ktorá je organizátorom národnej filmovej ceny Slnko v sieti.

"Ocenenie poteší, nebudem sa tváriť, že mi to je jedno, veľmi príjemne ma to prekvapilo. V oblasti filmu som zase nejakú veľkú brázdu nevyoral, napriek tomu ma filmová a televízna akadémia oceňuje, veľmi pekne ďakujem. A ak by ešte prišla nejaká filmová ponuka, tak s vďakou odmietam," vyhlásil herec.

Ocenenie si prevezme 9. septembra počas slávnostného večera 10. ročníka národnej filmovej ceny. Priamy prenos z bratislavskej Starej tržnice odvysiela RTVS na Jednotke. Vyhlásení budú aj držitelia štatutárnych cien v ďalších kategóriách a víťaz diváckej ankety.

Milan Lasica tiež slávnostne otvorí nový projekt Kino pod hviezdami, ktorý má byť "oslavou slovenského filmu" a aj reakciou na súčasnú situáciu, keď mnoho ľudí z dôvodu pandémie nového koronavírusu zostalo dovolenkovať v Bratislave.

Projekt organizuje SFTA v spolupráci s RTVS, Slovenským filmovým ústavom a Viva Events. Jeho prvý ročník ponúkne obľúbené slovenské filmy i osobnosti filmového sveta. Konať sa bude pred novou budovou Slovenského národného divadla na námestí Milana Rastislava Štefánika od soboty 22. augusta do nedele 30. augusta.

Štartuje ho filmová klasika Všetko, čo mám rád. Vo výbere deviatich filmov ďalej figurujú tituly Sladké hry minulého leta, Na krásnom modrom Dunaji, Lóve, Fontána pre Zuzanu, Kandidát, Rabaka, Tigre v meste a Sedím na konári a je mi dobre.

"Myšlienka vznikla na základe 'koronačasu', uvedomili sme si, že toto leto zostalo v Bratislave dovolenkovať mnoho Bratislavčanov a veľmi veľa ľudí aj z iných miest Slovenska sem počas leta prišlo. Vzhľadom na to, že kultúrnych aktivít je pomenej, rozmýšľali sme, ako by SFTA mohla prispieť k skvalitneniu kultúry v meste," priblížila genézu projektu prezidentka SFTA Wanda Adamík Hrycová. "Dramaturgiu sme vyberali tak, aby sme ponúkli staré príjemné letné filmy, ktoré potešia, a spojili tak príjemné s užitočným - krásny filmový zážitok v pohodlnom sedení," dodala. Vstup na všetky filmy je voľný.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.