Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.08.2020, 08:55

Šéf aplikácie TikTok, ktorej hrozí zákaz v USA, odchádza z funkcie

K zmene na čele firmy dochádza po necelých troch mesiacoch.

Šéf aplikácie TikTok, ktorej hrozí zákaz v USA, odchádza z funkcie
Zdroj: Reuters

Šéf aplikácia pre zdieľanie krátkych videí TikTok Kevin Mayer odchádza po necelých troch mesiacoch z funkcie. K rezignácii sa rozhodol v čase, keď aplikácii hrozí zákaz prevádzky v Spojených štátoch. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Aplikáciu TikTok prevádzkuje čínska spoločnosť ByteDance. Americký prezident Donald Trump tento mesiac firme nariadil, aby aktivity TikToku v USA do 90 dní predala. Ak sa tak nestane, chce tieto aktivity zakázať. Trump ťaženie proti TikToku zdôvodňuje obavami, že čínske vlastníctvo firmy predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť, pretože čínska vláda tak podľa neho môže získavať informácie o amerických občanoch.

​Mayer v liste zamestnancom uviedol, že sa rozhodol rezignovať po tom, čo sa "politické prostredie prudko zmenilo". Do čela TikToku sa postavil začiatkom tohtoročného júna, predtým pôsobil v americkej mediálnej a filmovej spoločnosti Walt Disney.

Zakladateľ a šéf spoločnosť ByteDance Čang I-ming v inom liste uviedol, že firma sa snaží rýchlo vyriešiť problémy, ktorým v súčasnosti čelí. TikTok už začiatkom týždňa kvôli postupu Spojených štátov podal žalobu na Trumpa, americké ministerstvo obchodu a šéfa rezortu Wilbura Rossa. Firma ByteDance súčasnosti tiež jedná o predaji aktivít TikToku v USA americkej softvérovej firme Microsoft, napísala agentúra AP.

Spoločnosť ByteDance kúpila v roku 2017 firmu Musical.ly a spojila ju s aplikáciou TikTok. Tá sa vďaka tomu stala prvou čínskou aplikácií, ktoré sa podarilo presadiť v USA. TikTok má v Spojených štátoch 100 miliónov užívateľov. ByteDance sa vďaka komerčnému úspechu aplikácie stala jedným z hŕstky skutočných globálnych čínskych konglomerátov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.