Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.09.2020, 17:45

Sima Martausová nakrútila klip k novej piesni, bude sprevádzať kampaň k filmu Správa

Novinka režiséra Petra Bebjaka bude mať v kinách premiéru na začiatku budúceho roka.

Sima Martausová nakrútila klip k novej piesni, bude sprevádzať kampaň k filmu Správa
Zdroj: DNA Production

27. januára, presne v deň, kedy si svet pripomínal 75. výročie oslobodenia koncentračného tábora Osvienčim - Birkenau, nahrával Symfonický orchester Slovenského rozhlasu orchestrálnu časť piesne Simy Martausovej k filmu Správa režiséra Petra Bebjaka. 

Dnes, symbolicky v deň, kedy si pripomíname 79 rokov od prijatia Židovského kódexu, nakrúcala speváčka k piesni klip. "Pesničku som napísala necelé dve hodiny potom, ako som videla film Správa. Bol a stále to je neuveriteľne silný príbeh. V texte nájdete hlas odsúdeného. Prihovára sa vojakovi, ktorý sa ho chystá popraviť - je jeho svedomím," približuje vznik skladby Sima Martausová, ktorá je okrem hudby aj autorkou textu. Červené polia budú sprevádzať film počas celej kampane, ktorá bude predchádzať jeho uvedeniu v kinách.

Zdroj: DNA Production

​Film Správa je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Stvárňuje príbeh dvoch mladých slovenských židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim a spísať podrobnú správu o tom, ako tábor smrti fungoval. Film je príbehom o pekle, ktoré sa tam dialo, a správe, ktorú dnes pozná celý svet. 

"Sima dokázala napísať pieseň, ktorá presne vystihuje atmosféru filmu - cítiť z nej smútok, ale zároveň aj obrovskú nádej, osamelosť, ale silu nevzdať sa. Nakrúcame symbolicky v deň, kedy si pripomíname jeden z najčiernejších momentov našich dejín - prijatie židovského kódexu. Prešlo takmer osemdesiat rokov a my si stále nemôžeme povedať, že táto kapitola z dejín je už definitívne za nami. Práve preto je pre nás príbeh Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrbu taký dôležitý. Aby sme si znova uvedomili, ako ľahko sa zlo dostane do našich životov, aké hrôzy dokáže spôsobiť a aké ťažké je ho zo spoločnosti vykoreniť," hovorí producent filmu Rasťo Šesták.

Režisérom filmu je jeden z najúspešnejších režisérov posledných rokov Peter Bebjak, ktorý má na svojom konte množstvo úspešných kriminálnych seriálov ako u nás, tak aj v Česku (Za sklom, Odsúdené, Mesto tieňov, Spravedlnost, Mordparta,...). Oceňovaná je aj jeho filmová tvorba – za Čiaru si odniesol cenu aj z MFF Karlovy Vary, vysoko hodnotené sú aj Marhuľový ostrov, Čistič alebo Zlo. Minulé Vianoce mala premiéru jeho rozprávka Vianočné želanie, mimoriadny úspech si pripísala Trhlina na motívy bestselleru Jozefa Kariku.

Hlavných úloh sa zhostili Noel Czuczor ako Freddy a Peter Ondrejička ako Valér. Producentom sa podarilo získať do úlohy Warrena hollywoodsku hviezdu Johna Hannaha. Vo filme sa predstavia aj herci z Poľska, Nemecka a Česka a viacerí z nich sú vo svojich domovských krajinách veľmi známymi televíznymi a filmovými osobnosťami. 

Správa s rozpočtom 3,2 milióna eur je najdrahším projektom spoločnosti D.N.A. production. Koproducentami projektu sú Evolution Films (Česká republika), Agresywna Banda (Poľsko) a Ostlicht filmproduktion (Nemecko). Vznik filmu finančne podporili aj RTVS, Česká televízia a Audiovizuálny fond.

Správa má naplánovanú premiéru v slovenských kinách 28. januára 2021. Pozrite si prvý teaser:

​SPRÁVA

 • réžia: Peter Bebjak
 • scenár: Jozef Paštéka, Tomáš Bombík, Peter Bebjak
 • producent: Rasťo Šesták
 • výkonná producentka: Natália Rau Guzinkiewiczová
 • hlavný kameraman: Martin Žiaran
 • strih: Marek Kráľovský
 • hudba:  Mario Schneider
 • umelecká maskérka: Michaela Kicková
 • kostýmová výtvarníčka: Katarína Štrbová Bieliková
 • architekt: Petr Synek
 • hrajú: Noel Czuczor, Peter Ondrejička, John Hannah a ďalší

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.