Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.09.2020, 11:00 Aktualizované dňa 22.09.2020 o 14:00

Zlatá maska v Česku v končí. Prima ju nahradí seriálom

Televízia Prima presúva Zlatú masku kvôli nezáujmu divákov do neskoršieho vysielacieho času.

Zlatá maska v Česku v končí. Prima ju nahradí seriálom
Zdroj: TV JOJ

Celebritná zábavná šou Zlatá maska, ktorá sa stala vo svete fenoménom, si v Česku a na Slovensku nezískala divákov. Veľkolepá a nákladná šou, od ktorej mali obidve televízie veľké očakávania, českých a slovenských divákov nezaujala a z  ťaháku jesennej sezóny sa nestal veľký hit.

Televízia Prima ako prvá pristúpila k radikálnemu riešeniu a šou presúva z hlavného vysielacieho času do neskorších hodín a do prime time nasadzuje nový seriál. Televízia Joj zatiaľ svoje rozhodnutie neoznámila.

Show je založená na kórejskom formáte King of Mask Singer a ako prvá ju adaptovala americká televízna stanica Fox, na ktorej sa okamžite stala fenoménom. Postupne sa zábavný program dostal do viacerých štátov, lokálne verzie už stihli uviesť aj v Nemecku či v Austrálii a všade zožali veľký úspech.

Spoločný projekt televízií Prima a Joj mal premiéru naplánovanú ešte na jar, no pre koronavírus ho do vysielania nenasadili a na obrazovky ho uviedli až na začiatku jesennej sezóny, v nedeľu 6 septembra. Diváci boli na novinku zvedaví a Zlatá maska skončila ako víťaz večera. Na Prime si ju pozrelo 780-tisíc divákov a na Jojke 508-tisíc divákov. O týždeň neskôr však prišlo veľké prekvapenie. Zlatá maska stratila divákov.

Druhú časť si na Prime pozrelo 526-tisíc divákov, tretiu už len 478-tisíc divákov, čo je pre televíziu podpriemerný výkon na lukratívny hlavný vysielací čas. Televízia Joj stratila pri druhej časti polovicu divákov a rovnako ako na Prime sa k obrazovkám nevrátili ani pri tretej časti, ktorú odvysielali televízie túto nedeľu.

Diváci v komentároch na sociálnych sieťach uvádzali ako dôvod nezáujmu najmä "federálnosť" šou. Českí diváci nepoznali slovenské celebrity a naopak, slovenským divákom nehovorili nič českí súťažiaci. Spojenie Slovenska a Česka do jedného televízneho projektu v prípade Zlatej masky nevyšlo a šou sa do histórie zapíše ako jeden z najmenej úspešných programov.

Aktualizácia: Televízia Prima bude od 4. októbra vysielať v hlavnom vysielacom čase českú detektívku podľa želania divákov. Televízia tak vôbec prvýkrát umožňuje divákom, aby si sami zvolili, čo chcú sledovať v nedeľu večer. Do piatka môžu na webe hlasovať za novinku Einstein, alebo za novú, štvrtú sériu seriálu Polda. 

"Rozhodli sme sa na nedeľný večer vrátiť detektívku, a vôbec prvýkrát nechávame osud hlavného vysielacieho času v réžii divákov. Je tak čisto na ich voľbe, či od 4. októbra budeme vysielať nové diely Poldu, alebo detektívku Einstein," hovorí Marek Singer, generálny riaditeľ skupiny Prima, a dodáva: "Sám som veľmi zvedavý, ktorý seriál nakoniec zvíťazí, pretože ani na Prime nemáme jednoznačný konsenzus." Po seriáli bude od 21:25 Prima vysielať Zlatú masku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.