Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.09.2020, 14:45

Joj mení víkendový program. Zlatá maska v nedeľu končí, v sobotu štartuje Uhorčík

Televízia Joj reaguje na neúspech Zlatej masky zmenou víkendovej programovej štruktúry.

Joj mení víkendový program. Zlatá maska v nedeľu končí, v sobotu štartuje Uhorčík
Zdroj: TV JOJ

Televízia Joj reaguje na neúspech šou Zlatá maska zmenou víkendovej programovej štruktúry. Sťahuje ju z nedeľného hlavného vysielacieho času a voči dobre rozbehnutej šou televízie Markíza 2 na 1 nasadí televízne premiéry kinohitov. Sobotňajšie večery posilní novým komediálnym seriálom Uhorčík.

Zlatú masku pripravili spoločne televízia Joj a česká televízia Prima. Celebritná zábavná šou, ktorá sa vo svete stala fenoménom, mala byť ťahákom oboch televízií. Premiéru mala naplánovanú ešte na jar, no pre koronavírus ju televízie do vysielania nenasadili a na obrazovky ju uviedli až na začiatku jesennej sezóny.

Obidve televízie mali od spoločného projektu veľké očakávania a vysielali ju v nedeľné večery, ktoré trávi pri obrazovkách najviac divákov. Českých a slovenských divákov však federálna šou nezaujala a po prvej časti stratila viac ako polovicu divákov. Sledovanosť spadla do podpriemerných čísel a z ťaháku jesennej sezóny sa stal prepadák.

Nedeľné večery budú filmové

Televízia Prima už po troch odvysielaných častiach oznámila, že šou presúva z hlavného vysielacieho času do neskorších hodín a do prime time nasadzuje nový seriál Polda. Televízia Joj musela kvôli podpriemerným výkonom šou prijať rovnako radikálne riešenie.

Od 4. októbra bude v nedeľné večery konkurovať šou 2 na 1 premiérami kinohitov. Ako prvý odvysiela Jurský svet: Zánik ríše, ktorý mal v kinopremiéru v roku 2018. Jednotka RTVS má na programe minisériu Luisa Spagnoli inšpirovanú skutočným príbehom.

Premiéra nového seriálu

Zlatú masku televízia Joj presúva na sobotňajšie večery a zvyšné časti dovysiela v neskoršom vysielacom čase. Ako hlavný večerný program uvedie nový komediálny seriál Uhorčík, ktorého premiéru už dlhšie odkladala. Scenár paródie na zbojnícke výčiny Jánošíkovej družiny napísal René Štúr, ktorý sa predstaví aj v jednej z hlavných úloh.

Markíza bude premiére seriálovej novinky konkurovať kinohitom Justice League o tíme superhrdinov známych ako Liga spravodlivých. Jednotka RTVS uvádza premiérové časti zábavno-súťažnej šou Záhady tela, ktoré doplnil nový komediálny seriál Pumpa s Danom Heribanom a Michalom Kubovčíkom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.