Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.10.2020, 12:25

Mimoriadnu reláciu Druhá vlna si pozrelo prekvapivo málo divákov

Hosťami veľkej diskusie o COVIDe-19 boli premiér Matovič a mnohí odborníci.

Mimoriadnu reláciu Druhá vlna si pozrelo prekvapivo málo divákov
Zdroj: RTVS

Počet nakazených ochorením COVID-19 stúpa a opatrenia vlády na zabránenie šírenia ochorenia sa sprísňujú. Televízie opäť operatívne zaraďujú do vysielania mimoriadne relácie, v ktorých sa vládni predstavitelia a odborníci vyjadrujú k aktuálnej situácii.

Uplynulý týždeň o výstúpenie v televízii požiadala prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Matovič diskutoval v Televíznych novinách a mimoriadnu reláciu Noviny špeciál opäť zaradila do vysielania aj televízia Joj.

Verejnoprávna televízia zaradila na pondelok 5. októbra do hlavného vysielacieho času na Jednotke veľkú diskusiu s názvom Druhá vlna s premiérom Matovičom a odborníkmi z oblasti zdravia. V rámci okrúhleho stola vystúpili aj hlavný hygienik Ján Mikas či profesor Vladimír Krčméry.

Súčasťou takmer dvojhodinovej relácie, ktorej moderátorom bol Ľubomír Bajaník, boli aj dezinformácie a hoaxy o šírení a liečbe COVID-u-19 či reportáže o aktuálnom dianí.

Zdroj: RTVS
Zdroj: RTVS

Prekvapivo nízky počet divákov

Napriek komplexne poňatej téme nemala Druhá vlna vysokú sledovanosť. Pozrelo si ju 260-tisíc divákov a Jednotka mala v čase vysielania trhový podiel len 12,9 percenta v cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov.

Komerčné televízie konkurovali mimoriadnej relácii svojím tradičným programom. Televízia Markíza seriálom Pán profesor, ktorého si pozrelo 392-tisíc divákov a televízia Joj Inkognitom.

​Na porovnanie, minulý týždeň si rozhovor premiéra Matoviča v Televíznych novinách Markízy (v pondelok 28. septembra) pozrelo rekordných 711-tisíc divákov starších ako 12 rokov a relácia sa stala najsledovanejším programom v rámci ponuky všetkých slovenských staníc od začiatku septembra.

Markíza pozvala premiéra do Televíznych novín aj v stredu 30. septembra, kedy informoval divákov aj o vyhlásení 45 dňového núdzového stavu. Toto vydanie hlavných správ sledovalo 674-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Vysoký počet divákov mala aj mimoriadna relácia Noviny špeciál televízie Joj odvysielaná v pondelok 28. septembra, ktorú si pozrelo 566-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Hosťom bol rovnako premiér Matovič.

Dnes večer o 20:30 odvysiela televízia Joj ďalšie mimoriadne Noviny špeciál, v ktorých budú diskutovať predseda vlády Igor Matovič a doktor Peter Visolajský, ktorý bol počas prvej vlny koronavírusu členom permanentného krízového štábu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.