Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.10.2020, 19:05 Aktualizované dňa 06.10.2020 o 19:38

Predaj Markízy je spečatený. Kellnerova PPF dostala od Únie povolenie

Súčasťou CME sú televízne stanice v piatich krajinách strednej a východnej Európy vrátane slovenskej Markízy či českej skupiny Nova.

Predaj Markízy je spečatený. Kellnerova PPF dostala od Únie povolenie
Zdroj: SNÍMKA: PPF

Skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera môže prevziať od americkej spoločnosti AT&T jej podiel v mediálnej spoločnosti Central European Media Enterprises (CME). Oznámila to dnes Európska komisia.

Súčasťou CME sú televízne stanice v piatich krajinách strednej a východnej Európy vrátane slovenskej skupiny Markízy či českej skupiny Nova.

Transakcia za vyše dve miliardy dolárov

​"Komisia dospela k záveru, že transakcia nevzbudzuje obavy z narušenia hospodárskej súťaže v Európskom hospodárskom priestore," uvádza sa vo vyhlásení.

CME podpísala zmluvu s dcérskymi spoločnosťami skupiny PPF vlani v októbri a jej akcionári schválili ponuku na prevzatie od PPF tento rok vo februári.

Hodnota transakcie predstavuje asi 2,1 miliardy dolárov. Schválenie od Európskej komisie bolo poslednou prekážkou v dokončení transakcie.

PPF na otázku ČTK potvrdila, že očakáva dokončenie transakcie 13. októbra. Ďalší komentár plánuje firma poskytnúť až potom, uviedla hovorkyňa PPF Jitka Tkadlecová.

CME je jednou z popredných mediálnych a zábavných spoločností strednej a východnej Európy. Vysiela na 30 televíznych kanáloch, a to ako v modeli voľne dostupných, tak platených kanálov, a oslovuje 45 miliónov divákov.

Investujú do množstva sektorov

CME vlani zvýšila prevádzkový zisk o šesť percent. V konštantných kurzoch sa zvýšil o 11 percent na 187,3 milióna dolárov. Firma tiež splatila dlh v objeme 150 miliónov eur. V CME vlastní 64 percent akcií americká spoločnosť AT&T.

Po započítaní prioritných akcií kontroluje až 75 percent spoločnosti, upozornila agentúra Reuters. Podiel v CME získala AT&T vďaka spojeniu s mediálnou firmou Time Warner.

Skupina PPF investuje do množstva sektorov od bankovníctva a finančných služieb cez telekomunikácie, nehnuteľnosti, strojárstvo, biotechnológie až po poisťovníctvo. PPF pôsobí v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.