Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.10.2020, 11:30

Televízia Joj kúpila balík kinohitov od Disney. Uvedie Levieho kráľa, Aladina či Avengers: Endgame

Televízia Joj kúpila dvadsať premiérových titulov štúdia Disney z rokov 2017 až 2019.

Televízia Joj kúpila balík kinohitov od Disney. Uvedie Levieho kráľa, Aladina či Avengers: Endgame
Zdroj: Saturn / Leví kráľ

Televízia Joj kúpila od štúdia Disney balík najväčších kinohitov, ktorý je zložený z vyše dvadsiatich premiérových titulov z rokov 2017 až 2019. Uvádzať ich začne už tento mesiac.

"Prednedávnom sme do úspešného konca dotiahli rokovania o exkluzívnej zmluve na vysielanie aktuálnych najväčších filmových kinohitov od štúdia Disney. Vo vysielaní JOJky a JOJ PLUS sa pritom začnú objavovať už v najbližších týždňoch, pričom okrem iného odvysielame aj minuloročné najziskovejšie filmy, ktoré ovládli svetové kiná," oznámil na facebooku novinku generálny riaditeľ skupiny Joj Marcel Grega. Už v piatok 23. októbra bude mať televíznu premiéru nové spracovanie Levieho kráľa.

V novembri Joj uvedie nové spracovanie Aladina a tiež Dumba či Rodinku úžasných 2. Medzi ďalšími televíznymi premiérami nebudú chýbať ani pokračovania animovaných hitov ako Toy Story 4 alebo Ľadové kráľovstvo 2. "S viac ako desiatkou animákov a rozprávok sme tiež zakúpili celú tretiu fázu Marveloviek od Disney s celkovo deviatimi premiérami a ďalšími filmami." uviedol Grega.

Spolu s premiérami Kapitán Amerika: Občianska vojna alebo Strážcovia galaxie 2 sa tak na obrazovky televízie Joj dostane aj kinohit Avengers: Endgame, ktorý vlani prepísal historické tabuľky a stal sa najúspešnejším titulom v celej filmovej histórii, keď predbehol Avatara režiséra Jamesa Camerona, ktorý od roku 2009 kraľoval rebríčku s celosvetovými tržbami 2,79 miliardy dolárov a tiež Titanic z roku 1997 rovnako od režiséra Camerona s tržbami 2,19 miliardy dolárov. 

Avengers: Endgame bol najnavštevovanejším filmom uplynulého roka aj v slovenských kinách, kde si ho prišlo pozrieť 278 301 divákov. V top desiatke sa umiestnili aj Ľadové kráľovstvo 2 a nový Leví kráľ.

Z tretej fázy Disney Marveloviek má Joj k dispozícii tiež Thor: Tagnarok, Doctor Strange či Black Panther, z ďalších filmov spomeňme ešte pokračovanie Vládkyne zla, Luskáčik a štyri kráľovstvá, Návrat Mary Poppins či Piráti Karibiku: Salazarova pomsta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.