Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.10.2020, 15:15

Do virtuálnej debaty nepôjdem. Trump odmietol online debatu s protikandidátom Bidenom

Posledná debata má byť 22. októbra. Trump si myslí, že už nie je nákazlivý.

Do virtuálnej debaty nepôjdem. Trump odmietol online debatu s protikandidátom Bidenom
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump povedal, že je pre neho neprijateľná virtuálna televízna debata s jeho demokratickým rivalom v boji o Biely dom Joeom Bidenom a že sa takej nezúčastním.

To, že sa obaja politici za týždeň vo floridskom Miami nestretnú pred televíznymi kamerami tvárou v tvár, oznámila dnes komisia pre prezidentské debaty. Jej rozhodnutie súvisí s tým, že Trump ochorel na COVID-19.

"Do virtuálnej debaty nepôjdem," povedal Trump v rozhovore s televíziou Fox Business potom, čo komisia oznámila, že on a Biden sa jej zúčastnia "každý na inom mieste". Ďalšia debata je plánovaná na budúci týždeň.

Test koronavírusovej infekcie u Trumpa preukázal pred týždňom, desiatky hodín po prvej televíznej debate so svojím protikandidátom Bidenom. Demokratického kandidáta na post v Bielom dome však vtedy nenakazil. Dnes Trump povedal, že si myslí, že už nie je vôbec nákazlivý.

Tretia a posledná televízna debata je naplánovaná na 22. októbra. Nového prezidenta si Američania budú vyberať v utorok 3. novembra.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.