Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.10.2020, 08:47

Októbrové filmové premiéry: Do kín prichádza dokumentárny film Karel

Diváci uvidia aj animovanú rozprávku a akčný film s Liamom Neesonom.

Októbrové filmové premiéry: Do kín prichádza dokumentárny film Karel
Zdroj: Youtube

Jesenné dni so sebou prinášajú zmenu počasia a teda aj ideálny čas na trávenie ho v kine pri dobrom filme. Prinášame prehľad filmových noviniek, ktoré prichádzajú do kín v októbri. 

Pre balík prachov (Honest thief) 

V polovici októbra premiéruje akčný film s Liamom Neesonom. Tom (Liam Neeson) si zahrá profesionálneho bankového lupiča, ktorý chce kvôli láske prestať žiť ako zločinec. Rozhodne sa sám udať FBI a vrátiť štátu peniaze, ktoré ukradol, výmenou za dohodu a čistý register trestov. Kvôli priznaniu sa zapletie do násilného konfliktu s dvoma skorumpovanými agentmi FBI, ktorí sa ho za vidinou lepšieho života plánujú obrať o jeho ulúpené peniaze. To, či Tom vyhrá nad FBI sa dozviete od 15.10. v kinách. 

Karel 

Celovečerný dokumentárny film Karel prináša ojedinelý pohľad do súkromia a duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčala Karla Gotta  celý jeden rok a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol neobvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doteraz širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivcom nenaskytol. Zároveň v ňom nechýba Karlov povestný nadhľad a humor. Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. „Náš film nesmie byť nuda“, hovoril počas natáčania Karel Gott režisérke, ktorá v dokumente využila aj množstvo málo známych archívnych materiálov. 

100 % Vlk (100 % Wolf) 

Tento Halloween bude stopercentne zábavný a stopercentne chlpatý. Freddy Lupine vyzerá ako obyčajný mladý chlapec, akurát nie je obyčajný a nie je ani tak celkom chlapec. Má štrnásť a je vlkolak. Alebo skôr bude. Freddy je súčasťou hrdého starého rodu vlkolakov a všetci očakávajú, že sa raz z neho stane vodca svorky – rovnako ako kedysi jeho otec. Keď nadíde slávnostná noc jeho prvej premeny, Freddy je pripravený stať sa hrôzostrašným a silným vlkom. Niečo sa však zvrtne a Freddy sa zmení na nie príliš dravého ani veľmi strašidelného, zato ale mimoriadne rozkošného pudlíka. Toto je stopercentné sklamanie pre všetkých. Keďže vlci a psi sebou navzájom pohŕdajú, Freddy sa stáva hanbou rodiny a končí na ulici. Ako dopadne Freddyho príbeh sa dozviete koncom októbra. 

Čarodejnice: Odkaz (The Craft-Legacy) 

Štvorica začínajúcich tíndedžerských čarodejníc naplno využíva svoje novo objavené schopnosti, výsledok však dopadne inak ako očakávali. Ako dopadne tento mysteriózny thriller sa dozviete od 29.10. v kinách. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.