Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.10.2020, 17:28

Kráľovské odstupné pre bývalých vrcholových manažérov, ktorí opúšťajú CME

Ide o čiastky v súhrnej výške blížiacej sa k dvadsiatim miliónom amerických dolárov.

Kráľovské odstupné pre bývalých vrcholových manažérov, ktorí opúšťajú CME
Zdroj: Central European Media Enterprises

Manažéri, ktorí končia v spoločnosti Central European Media Enterprises (CME), budú na základe predošlých dohôd vyplatení čiastkami v súhrnnej výške blížiacej sa k dvadsiatim miliónom amerických dolárov, píše portál Mediaguru.

Ide o bývalých dvoch najvyšších šéfov CME, Michaela Del Nina a Christopha Mainuscha, ktorí sa od roku 2013 delili o post CEO. Podľa uzavretých dohôd majú oficiálne opustiť svoj post období 11. až 12. novembra 2020. Každý z nich má dostať sumu vo výške 6,78 mil. USD (5,8 mil eur). Výplata sa skladá z niekoľkých vopred definovaných parametrov, ktoré boli stanovené už v zamestnaneckej zmluve z konca roku 2017. Skladá sa tak okrem iného z dvoch ročných platov a z dvoch ročných bonusov.

Čiastkami na úrovni úrovni jednotiek milióna USD budú vyplatení aj odchádzajúci riaditeľ právnej sekcie CME Daniel Penn a finančný riaditeľ David Sturgeon. V ich prípade pôjde o 2,67 mil. USD, a o 1,79 mil. USD.

CME už v utorok informovala o tom, že v deň prevzatia firmou PPF končí svoju pôsobnosť tiež doterajšiu predstavenstvo spoločnosti CME. Potom, čo PPF prevzala CME, vymenovala do čela spoločnosti pre český, slovenský, rumunský a slovinský trh Didiera Stoessela. CME v Bulharsku bude riadiť Luboš Jetmar.

Televízne skupiny Nova a Markíza z portfólia CME vytvorili v minulom roku podľa výročnej správy za rok 2019 konsolidované tržby vo výške 28,8 mld. eur a vykázali konsolidovaný čistý zisk vo výške 80,4 mil. eur.
PPF dokončila prevzatie CME v utorok 13. októbra 2020. Hodnota transakcie dosiahla 2,2 mld. USD.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.