Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.10.2020, 16:40

Sestričky a Pán profesor spejú do finále. Čo ich nahradí?

Prvý novembrový týždeň skončia na obrazovkách Markízy dva seriály.

Sestričky a Pán profesor spejú do finále. Čo ich nahradí?
Zdroj: TV Markíza / Pán profesor a Sestričky

Prvý novembrový týždeň sa uzavrú dva seriály Markízy. V pondelok 2. novembra dospeje do finále desaťdielny seriál Pán Profesor a o deň neskôr tretia séria Sestričiek. Obidva seriály patria k úspešným projektom Markízy.

Pána profesora uviedla Markíza na obrazovky na jar tohto roka. Po troch odvysielaných častiach však novinku kvôli koronakríze stiahla a v opätovnej premiére ju uviedla teraz na jeseň. Kým na jar seriál nasadila do neskoršieho programového okna po Susedoch, teraz ho už uviedla ako hlavný večerný program.

​Slovenská verzia úspešného nemeckého seriálu Der Lehrer si divákov získala a jeho sledovanosť postupne rastie. Poslednú ôsmu odvysielanú časť si pozrelo 460-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo v mladšej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov znamenalo vysokú sledovanosť 10,8 percenta s trhovým podielom takmer 29 percent. Poslednú desiatu epizódu Markíza odvysiela v pondelok 2. novembra.

Zdroj: TV Markíza

Návrat Susedov

​O týždeň neskôr, v pondelok 9. novembra, sa vrátia na obrazovky Susedia. Ôsma séria seriálu mala premiéru na jar, Markíza ju však kvôli koronakríze stiahla po dvoch epizódach z obrazoviek. V novej epizóde s názvom Policajná akadémia I. si László splní detský sen stať sa policajtom a prihlási sa na skúšky. Zároveň bude riešiť svoju chronickú nevyspatosť kvôli dychovému alarmu ich syna Ágostona, ktorý každých päť minút pípa. František so Zuzanou zase strážia Milkinho Evana a všetci riešia odsťahovanie Milky s Gergelom.

Zdroj: TV Markíza

Finále Sestričiek

​​V utorok 3. novembra sa uzavrú príbehy Sestričiek. Sestričky boli prvým seriálom, ktorý pred tromi rokmi porazili dovtedy neprekonateľných Susedov. Aktuálne už končia svoju tretiu úspešnú sezónu. A opäť ako najsledovanejší seriál, ktorý navyše ako jediný z jesenných projektov televízií pritiahol k obrazovkám viac ako pol milióna divákov (hranicu pol milióna divákov ešte prekonala pri svojom štarte Zlatá maska, divákov si však pri ďalších epizódach neudržala). Posledné dve odvysielané epizódy Sestričiek si pripísali 556- a 550-tisíc divákov, čo je viac, ako mali finále prvej a druhej série (509- a 542-tisíc divákov).

Zdroj: TV Markíza

Nový Utajený šéf

O týždeň neskôr vystrieda Sestričky Utajený šéf. Reality šou, v ktorej vysokopostavení manažéri na päť dní vymenia obleky za montérky a zamaskovaní si vyskúšajú prácu na najnižšej pozícii vo vlastnej firme, mala pred rokom u divákov úspech.

Novú sezónu, ktorú Markíza uvedie v utorok 10. novembra, odštartuje Zdeněk Židek, majiteľ spoločnosti Omexom GA Energo, ktorá zabezpečuje montáže a opravy elektrického vedenia. Ako majiteľ firmy s viac ako päťsto zamestnancami mu záleží na tom, aby sa už nikdy neopakovali smrteľné nehody, ktoré v minulosti zažil. V prestrojení sa preto vystaví riskantným podmienkam práce s elektrinou a na vlastné oči si overí, či jeho ľudia dodržiavajú bezpečnostné predpisy.

Zdroj: TV Markíza
Zdroj: TV Markíza

​Po zvyšok týždňa sa programová štruktúra Markízy zatiaľ nemení. Stredy budú naďalej patriť Extrémnym premenám, štvrtky Hornej Dolnej, piatky duelom na Farme (denné epizódy z Farmy dopĺňaju počas týždňa vysielanie v druhom večernom okne), soboty filmových premiéram a nedele šou 2 na 1.

Markíza má ešte v „šuflíku“ seriál Červené pásky, ktorý na jar po dvoch odvysielaných častiach stiahla z obrazoviek. Termín jeho návratu na obrazovky zatiaľ nie je známy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.