Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.10.2020, 12:05

Mimoriadny česko-slovenský večer s prezidentmi Zemanom a Čaputovou

CNN Prima NEWS ponúkne 28. októbra večer mimoriadny česko-slovenský večer s hlavami oboch štátov.

Mimoriadny česko-slovenský večer s prezidentmi Zemanom a Čaputovou
Zdroj: CNN Prima News

Česko a Slovensko zažívajú pravdepodobne najťažšie obdobie od svojho rozdelenia. CNN Prima NEWS ponúkne v deň výročia vzniku spoločného štátu, v stredu 28. októbra, mimoriadny česko-slovenský večer.

Namiesto zrušeného udeľovania vyznamenaní vystúpi prezident Miloš Zeman po ôsmej hodine večer s prejavom k národu. Nasledovať bude exkluzívny rozhovor so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

„Som rád, že v tento významný dátum môžeme divákom ponúknuť názory prezidentov Česka aj Slovenska. Je to o to významnejšie, že obe krajiny aktuálne bojujú so zákernou koronavírusovou nákazou, ktorá významne ovplyvňuje chod oboch štátov. Verím, že pohľad oboch štátnikov na aktuálnu situáciu bude pre divákov prínosom,“ hovorí šéfredaktor CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Vzhľadom k tomu, že epidemická situácia nedovolila zorganizovať tradičné slávnostné udeľovanie vyznamenaní na Pražskom hrade, rozhodol sa prezident Miloš Zeman vystúpiť s prejavom. Televízia CNN Prima NEWS, ktorá oficiálne vysiela aj na Slovensku, ho odvysiela po reláciách HLAVNÍ ZPRÁVY, SPORT a SHOWTIME v stredu o 20.05 h.

Následne, približne o 20.15 h potom bude na CNN Prima NEWS nasledovať exkluzívny rozhovor so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorý bude moderovať Terézia Tománková.

„Mám radosť z toho, že si Zuzana Čaputová aj napriek aktuálnej zložitej situácii urobila čas na rozhovor s televíziou z Česka. Bude to 102 rokov od založenia samostatného Československa a obe krajiny aktuálne prežívajú možno najťažšie obdobie vo svojich samostatných dejinách. Bude zaujímavé sledovať, ako sa budú obe hlavy štátu snažiť povzbudiť pochmúrnu náladu v našich štátoch,“ hovorí moderátorka CNN Prima NEWS Terézia Tománková.

Po rozhovore ponúkne CNN Prima NEWS špeciál s politológmi, sociológmi, ekonómami a ďalšími odborníkmi, ktorí postupne rozanalyzujú prejav Miloša Zemana a slová Zuzany Čaputovej, ale aj vývoj pandémie a jej dopady na život ľudí v oboch krajinách.

Celý mimoriadny česko-slovenský večer môžu diváci sledovať v stredu 28. októbra od 20.05 h na CNN Prima NEWS a webe CNNPrima.cz

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.