Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.10.2020, 13:43

Instagram predlžuje live stream a pridáva jeho archív

Novinky prispôsobuje používateľom, ktorí na sociálnej sieti v čase pandémie trávia viac času.

Instagram predlžuje live stream a pridáva jeho archív
Zdroj: Instagram

Populárna sociálna sieť Instagram inovuje funkcie živého vysielania. V čase pandémie má táto služba úspech a preto sa z toho platforma snaží vyťažiť maximum.

Používatelia sa môžu tešiť na predĺžené live streamy. Vysielanie naživo sa zo 60 minút predĺži až na štyri hodiny. Aktualizáciu firma odôvodňuje tým, že chce pomôcť hudobníkom, učiteľom, či rôznym umelcom a ľuďom, ktorí presunuli svoje edukačné kurzy či vyučovanie do online prostredia.

Ďalšou novinkou je sekcia Live Now v IGTV , ktorá sa zobrazí na konci každého živého vysielania. V praxi to znamená, že keď používateľ dopozerá live stream, Instagram mu ukáže ďalšie podobné, ktoré aktuálne po celom svete prebiehajú. Platforma sa tak snaží o udržanie divákov na svojej sieti ešte o niečo dlhšie. 

Zdroj: Instagram blog

​Treťou inováciou je archív živých vysielaní. Platforma spustila nový archív, kde je možné uložiť live stream na 30 dní.  

Zdroj: Instagram blog

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.