Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.10.2020, 17:10

Matovič a Naď hosťami nedeľných Novín TV Joj. Zhodnotia plošné testovanie

Premiér a minister obrany budú tiež informovať o ďalších opatreniach vlády.

Matovič a Naď hosťami nedeľných Novín TV Joj. Zhodnotia plošné testovanie
Zdroj: TASR

Mimoriadnymi hosťami nedeľných Novín TV Joj o 19:00 budú premiér Igor Matovič a minister obrany Jaroslav Naď. Ak to dovolia pracovné povinnosti, príde do štúdia televízie Joj aj minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Slovensko čaká počas víkendu celoplošné testovanie obyvateľstva. V piatok ráno ešte chýbali tisíce ľudí na hladký priebeh celoplošného testovania. Premiér Matovič však v statuse na facebooku ľudí ubezpečil, že jeho vláda presne vie čo robí a je pripravená na všetky situácie, ktoré môžu cez víkend nastať.

Uviedol, že k víkendovému celoplošnému testovaniu sú všetky odberové tímy plne obsadené pomocným personálom, zároveň však priznal, že stále nie je dostatok zdravotníkov. Vyjadril však presvedčenie, že obsadenosť zdravotným personálom sa ešte počas piatka výrazne zvýši.

​Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok vyhlásila, že cieľ operácie Spoločná zodpovednosť je nesplniteľný a celoplošné testovanie nie je možné uskutočniť. Premiéra preto požiadala, aby bolo testovanie vykonané tam, kde je to potrebné a možné. "Zároveň žiadam, aby boli podmienky zákazu vychádzania upravené," uviedla.

Premiér v statuse opäť spomínal aj totálny lockdown. Aké opatrenia vláda napokon prijme, rozhodne až v nedeľu.

V nedeľu večer o 19:00 politici v Novinách špeciál TV Joj zhodnotia priebeh a výsledky plošného testovania a s moderátorkou Máriou Ölvedyovou budú diskutovať tiež o tom, aké opatrenia napokon prijala vláda, či nastane ich sprísňovanie, a tiež, či bude ďalšie celoplošné testovanie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.