Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.11.2020, 17:45

Víkendové politické diskusie: Matovič, Kolíková či Kaliňák o zatýkaní aj uvoľňovaní opatrení

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových televíznych politických diskusií.

Víkendové politické diskusie: Matovič, Kolíková či Kaliňák o zatýkaní aj uvoľňovaní opatrení
Zdroj: HN/Peter Mayer

Víkendové politické diskusie sa budú venovať najmä plánu vlády v boji s pandémiou koronavírusu a akcii NAKA, ktorá vyústila do zatýkania vysokých funkcionárov, ale aj plánovaným protestom na 17. novembra.

Nedeľná diskusia televízie Markíza Na telo sa bude venovať najmä zatýkaniu bývalých popredných policajných funkcionárov hýbe Slovenskom. Čo bude ďalej? A aké následky to bude mať pre fungovanie právneho štátu?

Hosťami Na telo budú v nedeľu 15. novembra mimoriadne až traja hostia. V prvej časti relácie bude na otázky moderátora Michala Kovačiča odpovedať exminister vnútra a bývalý podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák.

V druhej časti relácie bude o akcii NAKA ale aj o odstúpení špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika diskutovať ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Témami diskusie budú tiež blížiaca sa voľba generálneho prokurátora a nový plán vlády v boji s pandémiou koronavírusu, ktorý vyústil do konfliktu medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom vnútra Richardom Sulíkom.

Hosťami relácie V politike na TA3 budú premiér Igor Matovič (OĽaNO), poslanci Marián Viskupič (SaS) a Peter Žiga (Hlas-SD), a tiež sociologička Sylvia Porubänová, politický analytik Ján Baránek a politológ Jozef Lenč.

Moderátor Norbert Dolinský vyhodnotí so svojimi hosťami plošné testovanie a jeho ďalšie formy, diskutovať budú aj o efektivite štátnej pomoci počas koronakrízy a o  avizovaných protestoch v utorok 17. novembra.

Hosťami relácie O 5 minút 12 na Jednotke budú Juraj Krúpa (OĽaNO) a podpredseda NR SR, podpredseda strany Juraj Blanár (Smer-SD).

Moderátor Marek Makara s oboma politikmi bude diskutovať o sprísňovaní vs. uvoľňovaní opatrení, témou diskusie bude tiež a posilnenie dôvery v právny štát v kontexte nedávnych akcií NAKA a voľba generálneho prokurátora a špeciálneho prokurátora či výber policajného prezidenta.

V relácii bude zverejnený exkluzívny volebný model od agentúry Median SK.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.