Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.11.2020, 13:40

RTVS hľadá súťažiacich do novej reality šou Pečie celé Slovensko

Súťaž amatérskych pekárov a cukrárov uvedie RTVS na jeseň budúceho roka.

RTVS hľadá súťažiacich do novej reality šou Pečie celé Slovensko
Zdroj: The Great British Bake Off

Od pondelka 16. novembra sa amatérske pekárky a pekári, cukrárky a cukrári a všetci, ktorí chcú predviesť svoje umenie, môžu prihlásiť do pripravovanej televíznej šou RTVS Pečie celé Slovensko. Cieľom reality šou je nájsť najlepšieho amatérskeho cukrára a pekára spomedzi dvanástich súťažiacich

Reality šou Pečie celé Slovensko vychádza z licenčného formátu The Great Bake Off od Love Production. Šou bola jednou z najvyššie hodnotených relácií verejnoprávnej BBC a takmer hneď po prvom odvysielaní v roku 2010 si získala obrovskú popularitu.

Pod licenciou BBC Studios bol formát medzičasom uvedený vo viac ako 30 krajinách sveta. V rokoch 2015 a 2016 sa stala najsledovanejšou reláciou Veľkej Británie a získala tiež niekoľko ocenení BAFTA za televíznu reláciu roka.

V minulom roku si reality šou mohli pozrieť aj diváci v Českej republike pod názvom Peče celá Země, kde si finálovú časť pozrelo viac ako 1,7 milióna ľudí. Česká televízia začala v lete pripravovať druhú sériu šou.

V budúcom roku prinesie šou v slovenskej premiére na obrazovky Jednotka RTVS. V týchto dňoch bola spustená výzva pre registráciu súťažiacich, ktorí chcú predviesť svoje pekárske umenie a ukázať lásku k pečeniu.

Výber súťažiacich prebehne v troch kolách. Prvým je vyhodnotenie dotazníkov, následne budú vybraní účastníci kontaktovaní telefonicky a tí najlepší budú pozvaní na osobný pohovor, kde predvedú svoje pekárske a cukrárske zručnosti.

Súťažiaci pripravia stovky dezertov

Reality šou uvedie RTVS na obrazovky na jeseň budúceho roka. Desať súťažných epizód doplnia dva špeciály - vianočný a celebritný.

V jednotlivých epizódach dostáva dvanásť súťažiacich úlohy z rôznych oblastí pečenia. Všetci súťažiaci dostanú rovnaké suroviny a rovnaký recept. V každej časti musia splniť tri zadania, počas súťaže tak pripravia stovky receptov od tradičných báboviek či štrúdlí až po honosné torty.

Porota hodnotí v jednotlivých epizódach výkony súťažiacich a vyberá víťaza týždňa. V každej časti jeden súťažiaci šou opúšťa. Do poslednej epizódy sa prebojuje finálová trojica, z ktorej porota vyberie celkového víťaza.

Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 16 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne. Všetky potrebné informácie k prihláseniu do súťaže, spolu s prihlasovacím dotazníkom, nájdu záujemcovia na webe šou.

Zdroj: RTVS

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.