Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.11.2020, 14:45

Tri oriešky pre Popolušku má tento rok Markíza. Na budúci rok ju získala Jojka

Televízie nakupovali českú klasiku, ktorú odvysielajú počas budúcich Vianoc.

Tri oriešky pre Popolušku má tento rok Markíza. Na budúci rok ju získala Jojka
Zdroj: ČSFD

Tohtoročné Vianoce sa ešte ani nezačali, ale televízie už nakupovali českú klasiku, ktorú odvysielajú počas budúcich Vianoc.

Neprekonateľnou klasikou je rozprávka Tri oriešky pre Popolušku, ktorá patrí k tradičným štedrovečerným a najmä najsledovanejším titulom slovenských televíznych obrazoviek. Každý rok si ju pozrie až milión divákov, od jej premiéry už pritom uplynulo neuveriteľných 47 rokov.

Minulý rok odvysielala rozprávku televízia Joj, tento rok má práva na jej vysielanie Markíza. Takzvaný systém rotácie zaviedol český Národní filmový archív pred štyrmi rokmi. Nový systém prideľuje práva na vysielanie na základe žrebu, čím má zabezpečiť pri rozdeľovaní českých klasických titulov väčšiu spravodlivosť. Rotácia prebieha tak, že vysielatelia si najskôr vyžrebujú poradie a na jeho základe si vyberajú jednotlivé tituly českej klasiky. 

V roku 2017 tak odvysielala Popolušku prvýkrát Jojka, kde si ju pozrelo 967-tisíc divákov, o rok neskôr pripadol žreb Markíze, kde mala takmer 1,1 milióna divákov. Minulý rok Popolušku opäť vysielala televízia Joj, kde si ju pozrelo 1 milión divákov. Tento rok odvysiela „tri oriešky“ Markíza.

​V tohtoročnom žrebe českých filmov získala práva na vysielanie Popolušky na Vianoce 2021 televízia Joj. Spolu s ňou sa vo vysielaní objavia aj klasiky Pekárov cisár a Cisárov pekár, Princ a Večernica, Kam čert nemůže, Traja veteráni, Princ Bajaja či Tretí princ alebo Copak je to za vojáka. Informoval o tom na facebooku generálny riaditeľ Joj Group Marcel Grega.

Zdroj: ČSFD

​Pre svoju menšiu stanicu Joj Plus získala práva na filmy Co je doma, to se počíta, pánové, Kamarád do deště, Což takhle dát si špenát, Discopříběh, Zítra to roztočíme, drahoušku...! alebo vínnu trilógiu Bouřlivé víno, Zralé víno a Mladé víno, uviedol šéf Jojky.

Zdroj: ČSFD

​​Markíza získala do portfólia na rok 2021 legendárnu komédiu S tebou ma baví svet. Ďalšími úlovkami sú Dívka na koštěti, Slunce seno jahody, Slunce, seno a pár facek, O statečném kováři, ale aj Honza málem králem a Pyšná princezna.

Zdroj: ČSFD

​Z najsledovanejších filmov českej klasiky si RTVS do budúceho roka vybrala komédiu Vesničko má středisková a rozprávku Princezná so zlatou hviezdou na čele, ktorú tento rok odvysiela televízia Joj.

Na Slovensku existuje iný systém prerozdeľovania klasických filmov. Televízie získavajú tieto filmy na základe zmlúv so Slovenským filmovým ústavom (SFÚ). Televízia Markíza má napríklad podpísanú zmluvu na najsledovanejšiu slovenskú rozprávku Perinbaba do januára 2024.

Zdroj: TV Markíza

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.