Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.11.2020, 10:10

Poslanci budú voliť štyroch nových členov Rady pre vysielanie. Prihlásilo sa 20 kandidátov

Verejné vypočutie kandidátov bude 30. novembra.

Poslanci budú voliť štyroch nových členov Rady pre vysielanie. Prihlásilo sa 20 kandidátov
Zdroj: Facebook Kristiána Čekovského

O štyri posty v Rade pre vysielanie a retransmisiu sa uchádza 20 kandidátov. Predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO) o tom informoval po pondelkovom zasadnutí parlamentného výboru, na ktorom otvorili obálky s menami kandidátov.

Upozornil, že ide o rekordný počet kandidátov, ktorý podľa jeho slov potvrdzuje opodstatnenosť nového výberu členov Rady, premietnutého v novele zákona. Poslanci ju schválili 3. novembra.

"Otvorili sme tým dvere odborníkom a nie iba politickým nominantom, tak ako to bolo v minulosti. Myslím si, že táto zmena mnohých motivovala na to, aby sa prihlásili," povedal Čekovský.

Ešte predtým, ako sa voľba nových členov regulačného orgánu v oblasti médií a vysielania uskutoční v pléne národnej rady, bude verejné vypočutie kandidátov. "Híring sa uskutoční 30. novembra o 9.00 h v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu a vysielať sa bude on-line," oznámil Čekovský.

Spomedzi kandidátov budú poslanci už na decembrovej schôdzi voliť celkovo štyroch nových členov. Rada sa skladá z predsedníčky a siedmich členov.

Rada pre vysielanie a retransmisiu je správny orgán, ktorý vykonáva štátnu reguláciu v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania, retransmisie a poskytovania audiovizuálnych mediálnych služieb na požiadanie. Okrem iného rozhoduje o licenciách na vysielanie, ukladá sankcie pri porušení zákona.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.