Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.11.2020, 19:15

Blíži sa finále Farmy. Bude kombináciou glamour, folklóru a adrenalínu, hovorí režisér

Ako ovplyvnila Farmu pandémia a ako bude vyzerať finálový večer, hovorí režisér Samo Jaško.

Blíži sa finále Farmy. Bude kombináciou glamour, folklóru a adrenalínu, hovorí režisér
Zdroj: TV Markíza

Dvanástu sériu Farmy priniesla Markíza na obrazovky 31. augusta. Pokračovala v novom koncepte, ktorý sa jej osvedčil v posledných dvoch ročníkoch. Po chudobných a bohatých využila televízia večnú rivalitu medzi východniarmi a západniarmi. V tomto ročníku sa proti sebe postavili dva svety, ktoré zastupovali tí, ktorí sa narodili na dedine a tí, ktorí sa narodili v meste.

Finále Farmy uvedie Markíza v priamom prenose v piatok 11. decembra o 20:30. O výhru 75 000 eur zabojuje trojica najúspešnejších farmárov, moderátorkou finále bude opäť Evelyn a chýbať nebude ani hospodár Martin Bagar.

Ako ovplyvnila tento ročník pandémia ochorenia Covid-19 ako bude vyzerať finálový večer, hovorí režisér Farmy Samo Jaško.

Ako ste spokojní s týmto ročníkom Farmy, ktorá sa nakrúcala v neľahkej situácii počas pandémie?

Sme veľmi spokojní. Tento rok sme začali s prípravou o tri mesiace neskôr ako zvyčajne. Počas prvej vlny pandémie nikto netušil, či sa vôbec Farma bude dať realizovať a ak áno, aké veľké budú obmedzenia. Mali sme pripravených viacero variant, ako zareagovať v prípade druhej vlny, tvrdého lockdownu, ale aj postup, ak nakáza prenikne na pľac. Tak prísne opatrenia ako sme mali my, nemali ani vo Wuchane, ale oplatilo sa.

Čo považujem za obrovské plus, je fakt, že do obsahu sa nám vírus vôbec nedostal. Koniec nakrúcania sme mali naplánovaný presne deň pred zavedením nových sprísnených opatrení. Naplánovaný v čase, kedy bola druhá vlna ešte len vzdialená ilúzia. V štábe sa hovorí, že nad nami niekto držal ochranné ruky.

Bude tohtoročné finále Farmy v niečom výnimočné?

Tohtoročné finále bude v štýle večernej primetime show, ktorá kombinuje glamour, folklór a adrenalín. Je to nóvum oproti minulým ročníkom. Budeme mať štyri celkom nové disciplíny, ktoré sú derivátom toho najlepšieho, čo aktuálne baví ľudí v týchto typoch eliminačných reality show.

Celý program budú otvárať Mirror Family, v novej choreografii Mesto vs Dedina, ktorú pripravujú len pre nás. Ich spektakulárne vystúpenie vo Wembley je najlepšou vizitkou potvrdzujúcou top kvalitu svetovej úrovne. Naše domáce tradičné ľudovky nám prinesie interpret, ktorého garanciou dobrej zábavy sú desiatky miliónov videní. Sú to Kollárovci a budú mať až dve vystúpenia. Nuž a špeciálny mashup coverov československých hitoviek pripravujú Gipsy Čáve. Bude to skvelý večer.

Kedy budete pokračovať s novým ročníkom?

Jar je ideálny čas na prípravu novej série Farmy. Budeme potrebovať aspoň šesť mesiacov, aby sme prišli opäť s niečím, čo prekoná tento ročník. Téma, miesto, koncept a samozrejme kasting sú niekde tam vonku a my sa všetci veľmi tešíme, ako ich budeme objavovať, aby sa nakoniec ukázali na Farme 13.

Zdroj: TV Markíza

​Markíza vysiela Farmu už od roku 2011, doteraz odvysielala dvanásť sérií. Každý rok prináša jednu, okrem rokov 2012 a 2017, kedy priniesla série dve, jarnú aj zimnú. V budúcom roku prinesie už trinástu sériu tejto reality šou.

Vôbec prvú Farmu odvysielali v Švédsku, v súčasnosti sa vysiela v 50-tich krajinách sveta. Najväčší počet sérií bol odvysielaný v Nórsku, kde táto reality šou zabáva divákov už od roku 2001.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.