Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.12.2020, 15:15

TV JOJ dostala pokuty za dabing a nevhodnú upútavku

Dôvodom finančnej sankcie bol český dabing použitý vo vysielaní.

TV JOJ dostala pokuty za dabing a nevhodnú upútavku
Zdroj: TV JOJ

Vysielateľ televízie JOJ dostal finančnú pokutu vo výške 165 eur za nedodržanie zákona, týkajúceho sa nezabezpečenia používania štátneho jazyka a odvysielania nevhodnej upútavky. O stredajšom rozhodnutí Rady pre vysielanie a retransmisiu  informovala hovorkyňa regulačného orgánu Ivana Čaučíková.

Počas pandémie, z dôvodu ekonomických dopadov koronakrízy na elektronické médiá, Rada ukladá pri porušení zákona sankcie na najnižšej zákonom prípustnej úrovni.

Sankcia sa týkala odvysielania programu My dvaja a magor, ktorého český dabing, použitý vo vysielaní, bol vyrobený a aj prvýkrát odvysielaný po 31. decembri 2007, čím došlo k nezabezpečeniu používania štátneho jazyka v súlade so zákonom.

"Vysielateľ tiež 3. mája odvysielal upútavky na program Ochranca zabijak, ktoré mohli obsahovať výňatky z programu, na ktoré upútavajú, znázorňujúce scény násilia," dodala Čaučíková.

Rada takisto udelila na stredajšom zasadnutí licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby Krupinská televízia (KTV).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.