Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.12.2020, 13:15

Slovensko bude reprezentovať na Oscaroch ďalší film. O prestížnu cenu zabojuje animovaný film

Film SH_T HAPPNES zabojuje o Oscara v kategórií najlepší krátkometrážny animovaný film.

Slovensko bude reprezentovať na Oscaroch ďalší film. O prestížnu cenu zabojuje animovaný film
Zdroj: BFILM / SH_T HAPPENS

Slovensko bude reprezentovať na Oscaroch ďalší film. Nomináciu Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) pre kategóriu najlepší medzinárodný film už získala Správa režiséra Petra Bebjaka. Do súboja o prestížne ocenenie Americkej filmovej a televíznej akadémie v kategórií najlepší krátkometrážny animovaný film ako aj o ocenenie Francúzskej filmovej akadémie sa kvalifikoval aj film SH_T HAPPNES režisérov Michaely Mihályiovej a Davida Štumpfa.

​Film SH_T HAPPNES splnil všetky podmienky, ktoré americká akadémia AMPAS stanovuje pre kvalifikovanie filmu do kategórie najlepší krátkometrážny film. Nominácie do top 10 na ceny Americkej filmovej akadémie budú vyhlásené vo feburári 2021 a o víťazovi sa rozhodne 25.4.2021. v Los Angeles. Naposledy sa o toto ocenenie uchádzal slovenský film Šarkan, ktorý bohužiaľ do top 10 nepostúpil.

Zároveň sa film SH_T HAPPENS kvalifikoval medzi 12 najlepších krátkych animovaných filmov a bude sa uchádzať aj o ocenenie francúzskej akadémie César. Odovzdávanie týchto cien sa uskutoční vo februári 2021.

Film SH_T HAPPENS bol uvedený v svetovej premiére na festivale v Benátkach v roku 2019 a v americkej premiére ako prvý slovenský animovaný film na prestížnom festivale Sundance v USA. Od svojej premiéry už bol uvedený na viac ako 100 festivaloch a získal 14 ocenení.

Zdroj: BFILM / SH_T HAPPENS
Zdroj: BFILM / SH_T HAPPENS

​​Slovenskí diváci si momentálne môžu pozrieť film v kinách ako predfilm k filmu Corpus Christi alebo na VOD platforme DAFILMS.sk

Film vznikol v koprodukci s Českou republikou a Francúzskom, na výrobe sa podieľala aj medzinárodná stanica Arte. „Som rád, že slovenská animácia za posledné obdobie získala prestíž na medzinárodnom poli a slovenské filmy sú čoraz úspešnejšie nielen na filmových festivaloch, ale nezriedka sa objavujú aj v programoch zahraničných televíznych staníc ako Arte alebo Canal+, prípadne VOD platformách. Preto dúfam, že takúto možnosť budeme mať aj na Slovensku a film SH_T HAPPENS prinesieme divákom nielen v kinách a na VOD platformách, ale aj na televíznych obrazovkách,“ hovorí Peter Badač, producent filmu.

SH_T HAPPENS trailer from David Stumpf on Vimeo.

Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporili Audiovizuálny fond a český Státní fond kinematografie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.