Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.12.2020, 19:00

O post riaditeľa SND sa uchádza päť kandidátov. Prejdú verejným vypočutím

Kandidátov posúdi sedemčlenná komisia, v ktorej budú mať zastúpenie aj zamestnanci SND.

O post riaditeľa SND sa uchádza päť kandidátov. Prejdú verejným vypočutím
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

O tom, kto bude viesť Slovenské národné divadlo (SND), by sa malo rozhodnúť medzi piatimi kandidátmi. Zo siedmich uchádzačov, ktorí sa prihlásili do výberového konania, vyselektovala a do tretieho kola pozvala výberová komisia päticu - Martina Bendika, Mateja Drličku, Mária Radačovského, Romana Takáča a Petra Kováča, súčasného riaditeľa SND. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva kultúry Zuzana Viciaňová.

Neverejné aj verejné vypočutie

Tretie kolo výberového konania sa uskutoční 14. a 15. decembra v sídle ministerstvaa bude mať dve časti, neverejné a verejné vypočutie. "V rámci neverejného vypočutia výberová komisia každého kandidáta oboznámi s výsledkami kontroly referencií z jeho doterajšej kariéry. Členovia komisie sa tiež môžu pýtať na prax a skúsenosti. Počas následného verejného vypočutia pred výberovou komisiou a verejnosťou predstaví každý uchádzač svoj projekt rozvoja a riadenia SND. Zároveň odpovie na otázky verejnosti a členov komisie," ozrejmila hovorkyňa.

Verejnosť si toto vypočutie môže pozrieť prostredníctvom online prenosu na webovej stránke ministerstva. Podrobnosti o streame a používaní elektronickej aplikácie zverejní rezort v deň híringu. „Po vypočutí zostaví komisia poradie uchádzačov a odporučí ministerke najvhodnejšieho. Zápisnicu z celého výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie a tiež záznam z verejného vypočutia zverejní ministerstvo po skončení sa výberového konania," oznámila Viciaňová.

Zamestnanci SND vo výberovej komisii

Kandidátov na vedenie SND posúdi sedemčlenná výberová komisia, v ktorej budú mať zastúpenie zamestnanci SND, rezort kultúry i odborníci z akademického prostredia, manažmentu a personalistiky, rovnako zástupca z oblasti nezriaďovanej kultúry. Zamestnancov SND bude reprezentovať štvorica Tomáš Maštalír (herec, člen Činohry SND), Silvia Najdená (sólistka Baletu SND), Maroš Podhajský (tajomník a zástupca riaditeľa Opery SND) a Viliam Švarda (vedúci technickej prevádzky Činohry SND). Budú mať jeden spoločný hlas.

Ministerstvo kultúry vypísalo výberové konanie na vedenie SND 7. októbra a záujemcovia sa mohli hlásiť do 7. novembra. Životopisy uchádzačov možno nájsť na webe ministerstva. Verejnosť môže tiež poskytnúť spätnú väzbu ku kandidátom.

Slovenské národné divadlo tvoria tri zložky so stálym profesionálnym umeleckým súborom: Činohra, Opera a Balet. Súbory hrajú v dvoch divadelných budovách, v Historickej budove SND na Hviezdoslavovom námestí a v novej budove Slovenského národného divadla.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.