Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.12.2020, 08:00

Sobotné finále Zem spieva bude definitívnou bodkou za šou, hovorí režisér Peter Núňez

Zem spieva sa treťou sériou na Slovensku definitívne uzavrie, záujem o folklórnu šou prejavili v európskych krajinách.

Sobotné finále Zem spieva bude definitívnou bodkou za šou, hovorí režisér Peter Núňez
Zdroj: RTVS, archív Stratégií

Zem spieva sa blíži do finále. Sľubne rozbehnutú tretiu sériu šou stopla 7. marca situácia s pandémiou nového koronavírusu a RTVS stihla odvysielať len prvé semifinále. Na obrazovky Jednotky sa folklórna šou vrátila až po deväťmesačnej prestávke na začiatku decembra, kedy televízia zreprízovala prvé semifinále z jari. V sobotu 12. decembra uviedla v priamom prenose druhé semifinále a finále tretej série odvysiela Jednotka v sobotu 19. decembra. Aké bude a či bude Zem spieva pokračovať novou sériou, sme sa opýtali režiséra a autora projektu Petra Núñeza.

V sobotu 19. decembra je naplánované živé finále tretej série Zem spieva. Pandemická situácia sa však prudko zhoršila a vláda ohlásila sprísnenie opatrení. Neohrozia priamy prenos? Budete musieť prijať ďalšie ochranné či hygienické opatrenia?
Áno, určite. Už teraz robíme prísnejšie opatrenia ako vyžaduje zákon a ak to bude potrebné, samozrejme, prispôsobíme sa. Aj vláde aj nám v prípade epidemiologických opatrení ide o to isté, o ochranu zdravia a životov. Snažíme sa aj vyrábať, udržať v chode maximum možnej výroby, ale zdravie je, samozrejme, prioritou, a to bude platiť aj pri našom rozhodovaní o sobotnom finále.

Na čo sa môžu diváci tešiť?
Na krásu, ktorá vyrástla z tých istých koreňov ako vyrástli oni. A ktorá sa ich dokáže dotknúť tak, že to až sladko zabolí. Na dvanásť úžasných čísel od veľmi rôznorodých interpretov, na dvanásť celebrít, ktoré ako patrioti budú zakomponovaní do finálových čísel, na porotu a na mnoho ďalšieho.

Mate pripravenú aj alternatívu pre prípad, že bude niektorý z porotcov, moderátorov, prípadne súťažiacich pozitívne testovaný na Covid-19?
V tom prípade interpret ani moderátor, ani porotca, samozrejme, nebude vystupovať. Keďže účinkujúci žijú v uzavretých bublinách, v prípade nákazy u jedného človeka je diskvalifikovaný celý súbor.

Tretia séria Zem spieva sa nakrúcala aj v Amerike a priniesla príbehy našich krajanov, ktorí sa však nebudú môcť zúčastniť finále. Uvidia ich diváci v nejakých online vstupoch?
Nie, bohužiaľ, máme čo robiť, aby sme pri neustále sa meniacich okolnostiach situáciu zvládli aj bez online vstupov. Naozaj je to na zbláznenie náročné.

Zem spieva je pre RTVS úspešný projekt. Bude pokračovať aj štvrtou sériou?
Nie, myslím si, že nie. Minimálne na desať rokov je potrebná pauza, aby sa projekt nesprofanoval.

Folklórna šou zabodovala aj na medzinárodnom festivale. Získala cenu za najlepší pôvodný televízny projekt strednej a východnej Európy a o prejavili o ňu záujem obchodníci s televíznymi formátmi. Prinesú ju na obrazovky aj v iných krajinách?
Opcie sme predali do troch krajín (Turecko, Grécko, Francúzsko), korona spustila masaker všade a obávam sa, že projekt zapadol. Nikde som od marca nebol, dokonca od októbra ani v Čechách, kde sme pre Novu spravili úspešnú českú edíciu "Svadieb na prvý pohľad". Teraz v decembri sa však na diaľku podarilo Danielovi Abrahámovi a jeho agentúre EFFECTIVITY predať koncept "Zem spieva" chorvátskemu klientovi, pre ktorý bude hlavným motívom 20.narodenín na tamojšom trhu. Aktuálne sa rokujú posledné detaily. Rovnako projekt v tandeme Núñez Abrahám zaujal aj rumunského klienta, medzinárodnú sieť supermarketov. Trend návratu k lokálnosti a naspäť ku koreňom cítime z každej realizovanej prezentácie na všetkých trhoch, ktoré oslovujeme. Bez možnosti osobného stretnutia je to však naozaj na dlhé lakte.

Zdroj: Effectivity, NUNEZ NFE

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.