Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.12.2020, 15:50

Regulačná rada udelila dve licencie, vydala tri upozornenia a začala správne konania

Rada pre vysielanie a retransmisiu zasadala v tomto roku posledný raz.

Regulačná rada udelila dve licencie, vydala tri upozornenia a začala správne konania
Zdroj: AČFK

Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila na svojom poslednom zasadnutí v tomto roku licenciu na regionálne digitálne vysielanie programovej služby Bánovské televízie spoločnosti Mestské kultúrne stredisko a na lokálne digitálne vysielanie programovej služby Info kanál Kružlová spoločnosti Obecný podnik Kružlová. Okrem iného vydala tri upozornenia a začala správne konanie voči viacerým vysielateľom. Informovala o tom hovorkyňa rady Ivana Čaučíková.

Správne konanie začala voči vysielateľovi Rozhlas a televízia Slovenska. „Odvysielal program Eva Nová, ktorý označil ako nevhodný pre maloletých do 12 rokov, čím mohlo dôjsť k nesprávnemu uplatneniu JSO,“ spresnila RVR. Jednotka RTVS odvysielala film Eva Nová 18. októbra tohto roka po 22:00 hod. a označila ho ako nevhodný pre maloletých do 12 rokov. Rada sa už predmetným programom zaoberala už 4. júla v roku 2017, kedy RTVS uložila pokutu 4 000 eur. Jednotka RTVS odvysielala film v televíznej premiére 24. októbra v roku 2016 o cca 20:25 hod., rovnako s označením nevhodnosti pre maloletých divákov do 12 rokov, napriek tomu, že naplnil kritériá nevhodnosti do 15 rokov.

Správne konanie začala rada tiež voči vysielateľovi SPRAVCA SK (programová služba Šport Extra) a MacTV (programové služby Wau a Joj Plus).

Upozornenie vydala prevádzkovateľovi Televízne káblové rozvody Humenné, ktorý poskytoval retransmisiu piatich programových služieb bez súhlasu pôvodného vysielateľa. Zároveň spoločnostiam Kreativ GA a DigiTel, ktoré na webe poskytovali audiovizuálnu mediálnu službu na požiadanie bez oznámenia údajov rade.

Zároveň udelila predchádzajúci súhlas s prevodom 100-percentného podielu na základnom imaní a hlasovacích právach držiteľa licencie číslo TD/177 spoločnosti Raj Production. A to zo spoločníka Matea na nadobúdateľa, ktorým je Slovenská investičná a realitná spoločnosť.

Rada z dôvodu ekonomických dopadov spôsobených súčasnou situáciou na elektronické médiá ukladala pri porušení zákona sankcie na najnižšej zákonom prípustnej úrovni. Rada bude počas mimoriadneho obdobia šírenia vírusu COVID-19, okrem výnimočných prípadov závažného porušenia zákona, takto postupovať aj naďalej.

Rada zasadala v tomto roku posledný raz, najbližšie zasadnutie je naplánované na 13. januára 2021.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.