Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.12.2020, 08:50

Netflix nakrúti seriál o rakúskej cisárovnej Sisi

Diváci ho pravdepodobne uvidia na jar 2022.

Netflix nakrúti seriál o rakúskej cisárovnej Sisi
Zdroj: Wikimedia Commons

Po úspechu seriálu Koruna chystá streamovacia služba Netflix ďalšie dielo z prostredia panovníckeho dvora. Tentoraz však siahne hlbšie do histórie a sfilmuje osudy rakúskej cisárovnej Alžbety Bavorskej, prezývanej Sisi, informovala agentúra DPA.

Hlavnú úlohu v šesťdielnej sérii s pracovným názvom The Empress, teda Cisárovná, získala 22 ročná nemecká herečka Devrim Lingnauová. Cisára Františka Jozefa I. stvárni 26 ročný herec Philip Froissant.

Zdroj: Netflix

"Ústredným motívom bude veľký milostný príbeh Alžbety a Františka," uviedol Netflix. Cisárovnú seriál zobrazí ako "mladú ženu, ktorá predbehla svoju dobu a vzpierala sa prísnym pravidlám 19. storočia a panovníckeho dvora".

O réžiu sa podelí Katrin Gebbeová a Florian Cossen. Natáčať by sa malo začať na jar budúceho roka a diváci Netflixu si sériu pozrú o rok neskôr.

Život rakúskej cisárovnej, českej a uhorskej kráľovnej Alžbety (1837 až 1898) filmári spracovali hneď niekoľkokrát. Najznámejšia je trilógia Sissi režiséra Ernsta Marischky, v ktorej hlavné úlohy stvárnili Romy Schneiderová a Karlheinz Böhm. Práve podľa týchto filmov sa ujalo chybné písanie Alžbetinej prezývky s dvoma es.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.