Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.12.2020, 08:30

V rozpočte ministerstva kultúry na rok 2021 je aj podpora pre kreatívny priemysel

Súčasťou výdavkov rezortu sú tiež štyri veľké investičné akcie.

V rozpočte ministerstva kultúry na rok 2021 je aj podpora pre kreatívny priemysel
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Do limitu výdavkov Ministerstva kultúry SR boli v rozpočte na rok 2021 prvýkrát zarátané aj výdavky na podporu kreatívneho priemyslu na základe predložených kvantifikácií Audiovizuálneho fondu (AvF).

Do roku 2020 boli súčasťou limitu ministerstva len výdavky na podporu audiovizuálnych diel. Uvedeným dochádza medziročne k zvýšeniu štátnej podpory pre AvF o 5,7 milióna eur. Rezort na to poukázal v súvislosti s rozpočtom na budúci rok.

Štyri veľké investičné akcie

Súčasťou limitu výdavkov rezortu sú tiež zdroje na štyri veľké investičné akcie. "A to rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie v sume 5 miliónov eur, obnova a revitalizácia hradu Krásna Hôrka v sume 5,13 milióna eur, zabezpečenie sanácie havarijného stavu Spišského hradu v sume 1,9 milióna eur a rekonštrukcia Štátnej opery v Banskej Bystrici v sume 330-tisíc eur," doplnilo ministerstvo.

Na dotačný systém ministerstva kultúry pôjde v roku 2021 takmer 17 miliónov eur, čo zodpovedá upravenému rozpočtu na rok 2020. "Na obnovu pamiatok je určených 12 miliónov eur," doplnil rezort.

Záväzný limit výdavkov rozpočtovej kapitoly MK je na rok 2021 v objeme viac než 292 miliónov eur, celkový objem plánovaných výdavkov na kultúru je v štátnom rozpočte, spracovaným novou metodikou, plánovaný na úrovni 392 miliónov eur.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.