Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.01.2021, 08:30

Česko-slovenské filmy, ktoré budú mať v roku 2021 premiéru v kine aj na obrazovke Jojky

Pozrite si trailery piatich česko-slovenských noviniek.

Česko-slovenské filmy, ktoré budú mať v roku 2021 premiéru v kine aj na obrazovke Jojky
Zdroj: Stratégie

Skupina Joj je okrem seriálovej produkcie významným koproducentom česko-slovenských filmov a v tomto roku uvedie viacero titulov, na ktorých sa podieľala. Týchto päť noviniek bude mať premiéru v kinách a televízia Joj avizuje ich uvedenie na obrazovky ešte v tomto roku. 

Prvým koprodukčnou novinkou skupiny Joj je romantická komédia Matky režiséra Vojtěcha Moravca o tom, aké to je byť v dnešnej dobe mamou malých detí a okrem toho aj ženou, kamarátkou a partnerkou. Hlavnými hrdinkami sú herečky Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Ich mužskými partnermi budú Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Václav Neužil a Štěpán Benoni. Komédia má plánovanú obnovenú premiéru v kinách 25. februára.

​Druhou česko-slovenskou novinkou tohto roka bude komédia Večierok. Bývalí spolužiaci sa postupne schádzajú na večierku, ktorý by sa pravdepodobne niesol v duchu ľahkého žartovania a nostalgických spomienok, no zrazu sa dozvedia nečakanú správu o kamarátovi, ktorý už za nimi nikdy nedorazí. A tak sa oni vyberú za ním. Vo filme scenáristu a režiséra Michala Suchánka sa predstavia Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Karel Roden, Marek Taclík, Matěj Dadák, Marián Čekovský alebo Nela Boudová. Termín kinopremiéry zatiaľ nie je známy.

Zdroj: JOJ Group / Večierok

​Tretie pokračovanie série letných komédií 3Bobule z prostredia moravských viníc má rovnako naplánovanú premiéru v kinách aj na obrazovke Jojky v tomto roku. Tentokrát budú Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) zažívať sériu omylov a nedorozumení v réžii Martina Koppa. Termín kinopremiéry zatiaľ nie je známy.

​Štvrtou avizovanou novinkou, ktorá vznikla v koprodukcii skupiny Joj, je celovečerný film Na prach inšpirovaný skutočnými udalosťami. Určený je milovníkom sociálnej drámy a psychologického trileru, ale aj čiernej komédie či art-housového filmu. V príbehu hrá Sofia (Kristína Kanátová) premyslenú hru s ruskou mafiou a políciou. Jej priateľ, amatérsky chemik (Noël Czuczor), totiž vyrába doma novú drogu, ktorá je však prudko návyková a zabíja ľudí. Režírujú Anastasia Hoppanová a Samuel Vičan. Kriminálna dráma má plánovanú premiéru v kinách 25. februára.

​​Televízia JOJ na Slovensku odvysiela tiež český celovečerný dokumentárny film Karel, ktorý prináša ojedinelý pohľad do súkromia a do duše Karla Gotta. Dokumentaristka Olga Malířová Špátová nakrúcala s Karlom Gottom počas celého jedného roka a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, v ktorom nechýba jeho nadhľad a humor. Dokument má naplánovanú premiéru v kinách na 16. mája.

V premiérovej filmovej ponuke televízie Joj nebude v roku 2021 núdza ani o akčné a dobrodružné filmy, ako napríklad Kuriérka s Olgou Kurylenko či Pre balík prachov s Liamom Neesonom. Napätie prinesie vojnová dráma Bitka o Midway, katastrofický film Greenland: Posledný úkryt, ale aj historický katastrofický film Kursk. Zábavu prinesú nemecké komédie 100 vecí a Nightlife: Nočný život.

Menšia stanica Joj Plus prinesie tretiu fázu superhrdinovskej filmovej série – napríklad tituly Kapitán Amerika: Občianska vojna, Čierny panterAvengers: Infinity War, Ant-Man a Wasp či Avengers: Endgame.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.