Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.01.2021, 08:00

Návštevnosť webov za minulý rok stúpla, rekordy priniesla korona a voľby

Webové portály v roku 2020 rástli, najvyššiu návštevnosť dosiahli v marci.

Návštevnosť webov za minulý rok stúpla, rekordy priniesla korona a voľby
Zdroj: Pexels

Rok 2020 sa zapíše do histórie ako pandemický rok. Celý svet čelil novej situácii a obava či strach z neznámeho sa prejavil vo všetkých oblastiach života. Hlad ľudí po informáciách bol v počiatkoch pandémie enormný a v marci dosahovali slovenské weby rekordnú návštevnosť. V mimoriadnej situácii trávili ľudia čas v domácej izolácii a pracovný život aj voľnočasové aktivity sa v rámci možností presunuli do onlinu.

Prevádzkovatelia webov medziročne rástli

Priemerná mesačná návštevnosť slovenských webov v roku 2020 bola 4,25 milióna reálnych používateľov (RU). Podľa oficiálneho merania IABmonitora to predstavuje medziročných nárast o 2,6 percenta (v porovnaní s novou metrikou od apríla do decembra 2019).

V rebríčku prevádzkovateľov webových portálov si drží pozíciu jednotky Ringier Axel Springer SK, ktorý ako jediný dosiahol so svojimi webmi priemernú mesačnú návštevnosť nad 3 miliónmi používateľov. V roku 2020 sa mu trojmiliónovú hranicu nepodarilo pokoriť len v júni, kedy mu chýbalo 600 unikátov. Medziročne si pripísal nárast o 5,7 percenta a rok 2020 uzavrel s priemernými 3,14 milióna návštevníkmi.

Na druhej pozícii v rebríčku nastala v roku 2020 zmena. Vrátil sa na ňu Zoznam a na tretiu pozíciu opäť posunul Petit Press. Zoznam si pripísal so svojimi webmi Zoznam.sk a Topky.sk medziročný nárast o 11,3 percenta a rok ukončil s priemerným počtom 2,74 milióna unikátnych návštevníkov mesačne. Maximum dosiahol v marci s 2,95 milióna návštevníkov.

Tretí Petit Press so svojím webom Sme.sk zaznamenal medziročný nárast o necelé 2 percentá a priemerne 2,61 milióna návštevníkov mesačne. Rekord si pripísal v marci, kedy aj jediný raz prekročil trojmiliónovú hranicu návštevnosti.

Štvrtá priečka patrí vydavateľskému domu News and Media Holding s priemerným počtom 2,6 milióna návštevníkov mesačne a prvú päťku uzatvára Startitup s výkonom 2,25 milióna.

Nad dvojmiliónovú hranicu sa ešte v roku 2020 dostali vydavatelia Perex, MAFRA Slovakia, Markíza – Slovakia, Radim Smička, FPD Media a Internet.sk.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.