Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.01.2021, 16:20

Miniséria Herec získala nomináciu na cenu českých kritikov

Filmoví novinári nominovali minisériu režiséra Petra Bebjaka na Cenu českej filmovej kritiky.

Miniséria Herec získala nomináciu na cenu českých kritikov
Zdroj: D.N.A. production

Miniséria Herec režiséra Petra Bebjaka získala nomináciu na Cenu českej filmovej kritiky za rok 2020. Na konte už má nomináciu na prestížne ocenenie Prix Europa.

Herec sa o ocenenie českých filmových kritikov uchádza v kategórii Mimo kino, v ktorej získali nominácie aj seriál sKORO NA mizině režiséra Vladimíra Skórku, ktorý vtipne reagoval na prežívanie hercov a umelcov počas koronakrízy, a kriminálka Zrádci režisérov Viktora Tauša a Matěja Chlupáčka. Príbeh šesťdielneho seriálu zo 70-tych rokov zobrazuje tri týždne v živote drogového dílera a policajného informátora z českovietnamskej drogovej mafie.

Trojdielna miniséria Herec je zasadená do päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy vrcholili komunistické represie. Vznikla v produkcii DNA production, koproducentami boli Česká televízia a RTVS. Obidve verejnoprávne televízie odvysielali Herca na jeseň uplynulého roka.

Zdroj: D.N.A. Production / režisér Peter Bebjak pri nakrúcani minisérie Herec

​Najviac nominácií českých filmových kritikov získali historické drámy Šarlatán režisérky Agnieszky Holland a Krajina v tieni režiséra Bohdana Slámu, ktoré pozbierali po päť nomináciách. Obidva filmy sa vracajú k turbulentnej histórii 20. storočia a životu v dvoch totalitných systémoch. Nomináciu na najlepší film roka získal prvýkrát aj dokumentárny film. Snímka V sieti v réžii Barbory Chalupovej a Víta Klusáka odkrýva praktiky online sexuálnych predátorov. Všetky tri filmy získali pre svojich tvorcov tiež nominácie za réžiu.

Dnes sa začína druhé kolo hlasovania Ceny českej filmovej kritiky, ktorého výsledky sa dozvieme v sobotu 6. februára 2021 v pražskom Divadle Archa. Slávnostný galavečer odvysiela v priamom prenose ČT art.

Ceny českej kritiky udeľuje Združenie českých filmových kritikov od roku 2010. Cieľom je upozorniť na najlepšie filmové počiny roka a nové objavy českej kinematografie nestranným pohľadom profesionálnych filmových novinárov. Hlasovanie je verejné a výsledky hlasovania sú zverejnené na webových stránkach www.filmovakritika.cz.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.