Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.01.2021, 09:15

Nova si nakrútila vlastné Sestričky. Vznikli v slovenskej produkcii

Seriálová novinka Anatómia života sa odohráva na traumatologickom oddelení.

Nova si nakrútila vlastné Sestričky. Vznikli v slovenskej produkcii
Zdroj: TV Nova

Od 26. januára začne česká televízia Nova vysielať svoj nový pôvodný seriál Anatómia života (Anatomie života). Odohráva sa v prostredí traumatologického oddelenia a prinesie príbeh štyroch zdravotných sestier. 

Seriál pripravila Nova v spolupráci so slovenskou spoločnosťou DNA Production, ktorá má na konte seriály Herec, Za sklom alebo kinohit Trhlina či Správu, ktorá je slovenským nominantom na Oscara a bude mať čoskoro premiéru v kinách.

Český seriál vznikol podľa úspešného slovenského seriálu Sestričky, ktorý vysiela od roku 2018 televízia Markíza. Doposiaľ odvysielala tri série, štvrtú uvedie v tomto roku. Slovenské Sestričky vznikajú v réžii Petra Nikolaeva, ktorý je spolu s Petrom Magátom podpísaný aj pod českým seriálom Anatómia života. V hlavných úlohách sa predstavia Jitka Schneiderová, Ester Geislerová, Martina Preissová a Barbora Černá. V ďalších úlohách diváci uvidia Aňu Geislerovú, Karla Heřmánka ml. alebo Jiřího Štrébla. 

Anatómia života rozpráva osobné príbehy štyroch žien, ktoré okrem profesie spája aj priateľstvo. Každá z nich je v inom veku a každá rieši témy blízke svojej generácii. Seriál založený na silných emóciách sa odohráva prevažne v adrenalínovom prostredí oddelenia traumatológie, kde všetky štyri hrdinky pracujú. Okrem dlhodobých dejových liniek štyroch sestričiek sa v každej časti odohrajú dva výrazné epizódne medicínske prípady.

Zdroj: TV Nova

​V Česku sú medzi divákmi seriály z lekárskeho prostredia obľúbené. Televízia Nova vysiela od roku 2005 až doteraz seriál Ordinace v růžové zahradě. Slovenskú verziu seriálu s rovnakým názvom Ordinácia v ružovej záhrade vysielala televízia Markíza od roku 2007 do 2012.

Televízia Prima má zase seriál Sestřičky, ktorý sa sústreďuje na sestričky z oddelenia urgentného príjmu. Seriál voľne nadväzuje na predtým vysielaný seriál Modrý kód. Ten vysiela aktuálne televízia Joj v pracovné dni podvečer.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.