Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.01.2021, 07:00

Na Netflixe boduje pikantný historický seriál. V slovenskom rebríčku je jednotkou

V sledovanosti ide o piaty najpopulárnejší titul giganta.

Na Netflixe boduje pikantný historický seriál. V slovenskom rebríčku je jednotkou
Zdroj: Netflix

Predplatitelia streamingových služieb si v širokej ponuke seriálov, dokumentov či filmov určite prídu na svoje, závisí iba od vkusu a preferovaného žánru.

V novom roku sa na Netflixe darí historickej dráme s názvom Bridgerton. Seriálu natočenému na základe románov spisovateľky Julie Quinn sa dostalo kráľovského privítania, keď sa mesiac po svojej premiére zaradil medzi najúspešnejšie produkcie giganta.

Spoločnosť na Twitteri informovala, že za prvé štyri týždne si Bridgerton zaplo 63 miliónov divákov. Ide tak o piaty najpopulárnejší titul Netflixu.

Príbeh je zasadený do prostredia britskej smotánky na začiatku 19. storočia. Rodina Bridgertonovcov sa snaží o dominantné postavenie medzi elitou, rozširuje intrigy a vzťahy medzi postavami pripomínajú telenovelu okorenenú o erotické scény.

O osemdielnu prvú sériu je skutočný záujem, čomu svedčí aj fakt, že na významných trhoch v popularite porazil aj minuloročnú úspešnú minisériu  The Queen’s Gambit. Slovenskí diváci seriál taktiež ocenili a už niekoľko dní je medzi top desiatkou najsledovanejších programov, dokonca si zopár dní drží prvé miesto.

Doposiaľ najúspešnejším seriálom Netflixu je Zaklínač (76 miliónov pozretí), druhá priečka patrí španielskemu fenoménu Money Heist (65 miliónov pozretí) a Stranger Things (63 miliónov pozretí). Štvrté miesto patrí novinke z marca 2020 s názvom Tiger King. Ako uvádzajú zahraničné médiá, k dosiahnutiu 64 miliónovej sledovanosti mu výrazne pomohla pandémia.

Na záver je potrebné doplniť, že Netflix si zvyšuje kredit tak, že do sledovanosti zarátava všetok obsah spustený používateľmi na viac ako dve minúty. V minulosti sa do rebríčku dostali iba také programy, ktoré si diváci pozreli aspoň na 70 percent.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.