Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.01.2021, 08:40

Trumpa zablokoval už aj YouTube

Zmazal tiež jeho posledné video, ktoré údajne porušuje pravidlá tejto platformy.

Trumpa zablokoval už aj YouTube
Zdroj: Reuters

Server YouTube "najmenej na jeden týždeň" pozastavil možnosť nahrávať nové príspevky na kanál amerického prezidenta Donalda Trumpa a tiež zmazal jeho posledné video, ktoré údajne porušuje pravidlá tejto platformy. Platforma tiež obmedzila možnosť pridávať komentáre, svoje rozhodnutie oznámila na Twitteri.

"Vzhľadom na pretrvávajúce obavy z násilia tiež na dobu neurčitú znemožníme pridávanie komentárov na kanáli prezidenta Trumpa, rovnako ako sme to urobili pri iných kanálov, kde sme mali obavy o bezpečnosť," uviedol YouTube na Twitteri. 

Kanál videí prezidenta Trumpa sleduje 2,8 milióna používateľov. Už skôr prezidenta od jeho účtov odstrihli napríklad sociálne siete Facebook a Twitter. Dôvodom boli jeho prejavy a videá, ktoré podľa niektorých viedla k násilnostiam v Kapitole. Donald Trump dôsledne odmieta, že by za udalosti z minulej stredy, ktoré si vyžiadali päť ľudských životov, niesol zodpovednosť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.