Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.01.2021, 12:15 Aktualizované dňa 16.01.2021 o 12:30

Nedeľné politické diskusie: Prezidentka v RTVS, Kolíková s Pellegrinim na Markíze

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií. Článok sme aktualizovali o hostí V politike na TA3.

Nedeľné politické diskusie: Prezidentka v RTVS, Kolíková s Pellegrinim na Markíze
Zdroj: TASR

Nedeľné politické diskusie sa budú zaoberať aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku, ale tiež rozsudkom, ktorý odsúdil Mariána Kočnera a Pavla Ruska na 19 rokov väzenia.

Hostkou prvej časti relácie O 5 minút 12, ktoré vysiela jednotka RTVS naživo v nedeľu 17. januára od 11:55, bude prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Moderátor Marek Makara bude s hlavou štátu diskutovať o pandemickej situácii na Slovensku, priebehu a stratégii očkovania, prijímaní rozhodnutí a ich komunikácii, a tiež o pláne na zvládnutie krízy a nálady spoločnosti. Témou diskusie budú aj zmeny v justícii a boj proti korupcii.

Hosťami druhej časti relácie budú profesor Vladimír Krčméry, dátový analytik z občianskej platformy Dáta bez pátosu Ivan Bošňák a vedec Jaroslav Flegr. Témou druhej časti relácie bude aktuálna pandemická situácia na Slovensku.

V relácii bude tiež zverejnený exkluzívny volebný model od agentúry Median SK.

Zdroj: TV Markíza

​Hosťami diskusie Na telo, ktorú odvysiela naživo televízia Markíza od 13:00, budú ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Moderátor Michal Kovačič sa oboch politikov bude pýtať na plošné testovanie, o ktorom sa vládna koalícia opäť sporí. Zatiaľ čo OĽaNO a Sme rodina sú za, SaS a strana Za ľudí majú výhrady. Ako chce teda vláda bojovať s pandémiou a pomôcť preťaženým zdravotníkom? A prečo bolo potrebné predĺžiť núdzový stav, o ktorom rozhodli v utorok poslanci?

Ďalšou témou relácie bude definitívny rozsudok v kauze falošných zmeniek televízie Markíza, ktorý tento týždeň odsúdil Mariána Kočnera spolu s Pavlom Ruskom na 19 rokov nepodmienečne. Moderátor sa oboch politikov bude pýtať aj na ich postoj k nadchádzajúcej voľbe špeciálneho prokurátora či výberu nového policajného prezidenta.

Aktualizácia:

Hosťami relácie V politike, ktorú TA3 vysiela v nedeľu od 11:00, budú predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), líder Hlasu-SD Peter Pellegrini, podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš ŠefčovičLukáš Baňacký, člen Ústredného krízového štábu a starosta bratislavskej časti Lamač.

Moderátor Norbert Dolinský sa bude so svojimi hosťami rozprávať o avizovanom plošnom testovaní obyvateľstva, prijatých opatreniach a ich efektivite. Ďalšími témami budú vzťahy v koalícii a opozícii, aktivity EÚ v oblasti vakcinácie či pripravenosť samospráv na plošné testovanie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.