Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
18.01.2021, 12:55

Miniséria Herec režiséra Bebjaka má sedem nominácií na Českého leva

Víťazi budú známi 6. marca.

Miniséria Herec režiséra Bebjaka má sedem nominácií na Českého leva
Zdroj: DNA Production

Česká filmová a televízna akadémie (ČFTA) dnes oznámila nominácie 28. ročníka výročných cien Český lev. Miniséria Herec režiséra Petra Bebjaka, ktorá vznikla v produkcii DNA, Českej televízie a RTVS, získala sedem nominácií. Na konte už má nominácie na prestížne ocenenie Prix Europa a na Cenu českej filmovej kritiky za rok 2020.

Z Českého leva si Herec odnáša nominácie v kategóriách Najlepší televízny film alebo miniséria, Najlepšia herečka v hlavnej (Jenovéfa Boková) a aj vedľajšej úlohe (Elizaveta Maximová), Najlepší herec v hlavnej úlohe (Jan Cina), a tiež za scenár (Petr Bok, Pavel Gotthard), kameru (Martin Žiaran) a strih (Marek Kráľovský).

"Získať už nomináciu na takéto ocenenie je pre tvorcov veľká česť a získať ich takto veľa je nesmiernym ocenením práce celého tímu. Nesmierne si to vážime. Ďakujeme akademikom a ďakujeme všetkým kolegom, bez ktorých by nič z tohto nebolo možné. Tento rok platí prvýkrát pravidlo, podľa ktorého majú televízni tvorcovia možnosť byť nominovaní aj v rámci ostatných kategórií. O to viac si ceníme, že naša práca zaujala aj v konkurencii filmových projektov," uviedol producent Rasťo Šesták zo spoločnosti DNA Production. Produkčná spoločnosť získala na Českých levoch nomináciu aj za seriál Specialisté v kategórii Najlepší televízny seriál.

Najviac nominácií na Českého leva získali filmy Krajina ve stínu, Havel a Šarlatán. Slávnostné vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií prebehne v priamom prenose Českej televízie na ČT1 6. marca z pražského Rudolfina. Moderátorom bude rovnako ako vlani Václav Kopta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.