Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.01.2021, 15:05 Aktualizované dňa 19.01.2021 o 18:25

Inaugurácia amerického prezidenta na obrazovkách Markízy a RTVS

Aktuálne správy z inaugurácie Joea Bidena odvysielajú televízie v stredu vo viacerých reláciách.

Inaugurácia amerického prezidenta na obrazovkách Markízy a RTVS
Zdroj: Reuters

​Spravodajský portál TVnoviny.sk prinesie v stredu, 20. januára 2021, od 17:30 hod. priamy prenos z inaugurácie novozvoleného amerického prezidenta Joea Bidena. Celý proces inaugurácie bude simultánne tlmočený do slovenčiny.

Ceremónia a skladanie prísahy sa uskutoční vo Washingtone D.C., na priečelí budovy Kapitolu, kvôli pandémii a prísnym bezpečnostným opatreniam sa však tejto historickej udalosti nebude môcť zúčastniť verejnosť. Na inaugurácii vystúpia aj spevácke hviezdy najväčšieho kalibru ako Lady Gaga, ktorá zaspieva americkú hymnu, alebo Jennifer Lopez.

Nástup Joea Bidena do funkcie 46. prezidenta USA budú podrobne mapovať aj večerné Televízne noviny o 19:00 hod., téma bude rezonovať tiež v ďalších spravodajských a publicistických reláciách TV Markíza.

Zdroj: TV Markíza

​RTVS prinesie divákom počas stredy (20. januára) aktuálne správy z inaugurácie amerického prezidenta Joea Bidena. Téme sa bude venovať v spravodajských reláciách v priebehu celého dňa a taktiež aj v Mimoriadnych správach o 18.20 h, v rozšírenom bloku v Správach o 19.00 h a tiež v Správach a komentároch o 22.10 h na Jednotke.

V Mimoriadnych správach RTVS prinesie naživo zábery z inaugurácie, moderátor Viliam Hauzer sa spojí so spravodajcom vo Washingtone Štefanom Hudecom, v štúdiu privíta dlhoročného spravodajcu RTVS v Spojených štátoch Martina Rajeca.

Do vysielania vstúpi aj spravodajca v Bruseli Martin Hílek, ktorý ponúkne informácie o očakávaniach Európskej únie od novej americkej administratívy. Reláciu obohatí profil nastupujúceho amerického prezidenta, reportáž o najväčších výzvach, ktorým bude čeliť Joe Biden, aj online rozhovor s profesorom na Univerzite v Massachusetts o aktuálnom dianí v USA.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.