Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.01.2021, 12:20

Seriál Lupin láme rekordy. Pravdepodobne prekoná Bridgerton či Queen’s Gambit

U Slovákov je tretím najsledovanejším titulom.

Seriál Lupin láme rekordy. Pravdepodobne prekoná Bridgerton či Queen’s Gambit
Zdroj: Youtube

Gigant Netflix to má už na začiatku 2021 dobre našliapnuté. Okrem toho, že prekonal 200 miliónovú hranicu predplatiteľov, popularitu si získava viacerými seriálovými novinkami. 

​Iba nedávno sa v rebríčku top najsledovanejších titulov na streamingovej platforme udiala zmena. Pikantný historický seriál Bridgerton sa vďaka sledovanosti vyšplhal na piatu priečku.

 Netflix pokračuje na svojej dobre rozbehnutej ceste a na konto si pripisuje ďalší seriál, ktorý láme rekordy. Priazeň po celom svete zbiera francúzsky seriál Lupin, inšpirovaný knižným hrdinom Arséne Lupinom od spisovateľa Maurcie LeBanc. Hlavnej úlohy sa zhostil Omar Sy, ktorý sa zviditeľnil filmom Nedotknuteľní a v tomto seriály stvárňuje Assane Diopa.

Streamingová platforma seriál zaradila do ponuky 8. januára a podľa výsledkov sledovanosti odhaduje, že po prvých štyroch týždňoch prekoná hranicu 70 miliónov divákov. Ak by sa to naozaj stalo, prekonal by tak hit Queen’s Gambit, ktorý si za rovnaké obdobie pozrelo 62 miliónov divákov a tiež Bridgerton, ktorý si zaplo 63 miliónov divákov.

Portál Deadline informuje o tom, že seriál je najsledovanejším pochopiteľne vo Francúzsku, ale tiež vo Vietname, Argentíne, Nemecku, Brazílii, Taliansku, Španielsku, Poľsku a ďalších niekoľkých krajinách.

Na Slovensku sa už niekoľko dní drží v prvej päťke. Aktuálne je na treťom mieste.

Lupin je prvým seriálom, ktorý sa v USA prebojoval medzi top tituly v sledovanosti. CSFD ho hodnotí na 76 percent a IMBD na 7,7 bodov z 10 možných.   

Kým ale nepoznáme definitívne výsledky, poradie top päťky je nasledovné: najúspešnejším seriálom Netflixu je Zaklínač (76 miliónov pozretí), druhá priečka patrí španielskemu fenoménu Money Heist (65 miliónov pozretí) a Stranger Things (63 miliónov pozretí). Štvrté miesto patrí novinke z marca 2020 s názvom Tiger King. Piatu pozíciu obsadil už spomínaný seriál Bridgerton.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.