Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.01.2021, 20:02

Zomrela obľúbená česká herečka Hana Maciuchová

Herečka mala 75 rokov.

Hana Maciuchová, čestná prezidentka festivalu
Zdroj: Český rozhlas

Po dlhej chorobe zomrela vo veku 75 rokov v kruhu svojej rodiny známa česká herečka Hana Maciuchová. Diváci ju mohli vidieť v množstve televíznych inscenácií, ako aj v seriáloch: Chalupári, Lucie postrach ulice, Žena za pultom, Nemocnica na okraji mesta, účinkovala v seriáli TV Nova Ulica, či filme "Samotáři".

Informáciu priniesli viaceré české médiá. Rozlúčenie s herečkou sa uskutoční v úzkom rodinnom kruhu, oznámila herečkina sestra Silvia Marková.

Milan Hein, majiteľ a dramaturg pražského divadla Ungelt, sa s herečkou na facebookovej stránke divadla rozlúčil takto: "Dnes nás opustila Hana Maciuchová. Veľmi ma to zasiahlo, aj keď som o jej chorobe vedel. Hanka na javisku myslela, tĺklo jej srdce, okúzľovala sex-appealom. Bola doma v každom divadelnom žánri. Bravúrna herečka. A naozajstná dáma. A predovšetkým vzácny, slušný človek. Hanko, mali sme ťa radi a budeme tu bez teba chudobnejší..."

Pripomeňme si najznámejšie úlohy Hany Maciuchovej v seriáloch a filmoch:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.