Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.01.2021, 08:03 Aktualizované dňa 31.01.2021 o 12:20

Zomrel známy slovenský herec Andy Hryc

Vo veku 71 rokov podľahol leukémii, ktorú mu diagnostikovali v apríli minulého roka.

Zomrel známy slovenský herec Andy Hryc
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Známy slovenský herec Andy Hryc dnes v skorých ranných hodinách zomrel. Vo veku 71 rokov podľahol leukémii, ktorú mu diagnostikovali v apríli minulého roka. O hercovom úmrtí prostredníctvom Facebooku informovala jeho dcéra Wanda Adamík Hrycová.

Andrej Hryc bol známy slovenský herec, ale aj podnikateľ. Stvárnil množstvo úloh, tak v celovečerných filmoch či seriáloch. Nezabudnuteľný bude vo filme Černí baroni vďaka jeho postave majora Terazkyho. Vidieť sme ho mohli aj v seriáli Juraja Jakubiska - Pehavý Max a strašidlá (Teta), hral vo filmoch Sedím na konári a je mi dobre, Sladké starosti, Utekajme už ide!, Na krásnom modrom Dunaji či Rivers of Babylon, Kúzelnik Žito, Čiara a mnoho ďalších. Objaví sa aj v pripravovanom seriáli TV JOJ Slovania.

Po Nežnej revolúcii založil rádio Twist (licenciu na vysielanie získalo v roku 1991, vysielať začalo v roku 1993), kde bol riaditeľom do roku 2004. Išlo v tom čase o najvýznamnejšie rádio, pretože bolo symbolom objektívneho a nestranného spravodajstva, bolo kritikou vlády vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara. Patril k zakladajúcim členom Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc.

Krátky čas pôsobil aj ako riaditeľ v divadle Nová scéna.

Spomienky na svoj život, profesionálny aj súkromný, napísal, pre niekoho príliš odvážne, priamo či na rovinu, v knihe Inventúra.

Aktualizácia: RTVS si výraznú osobnosť Andyho Hryca pripomenie v relácii Anjeli strážni, ktorú odvysiela dnes na Dvojke o 16.45 h a o 22.50 hod. Televízna Jednotka odvysiela dnes o 21.15 hod. film Sladké starosti a zajtra, 1. februára, o 22.30 hod. uvedie film Čiara.  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.