Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.02.2021, 10:15

RTVS spúšťa nový spravodajský web a aplikáciu

Obsah webu má napĺňať šestica editorov spolu s vedúcim tímu.

RTVS spúšťa nový spravodajský web  a aplikáciu
Zdroj: spravy.rtvs.sk

RTVS od 1. februára 2021 spúšťa nový spravodajský web spravy.rtvs.sk a aplikáciu pre iOS a Android Správy RTVS. Na oboch platformách bude ponúkať aktuálny, prehľadný a objektívny spravodajský servis, pričom nebudú chýbať najzaujímavejšie informácie z domova, regiónov, zo sveta, ale aj z oblasti ekonomiky a športu, informuje v tlačovej správe.

Online tím webu spravy.rtvs.sk bude prinášať stručný prehľad informácií z tlačových konferencií či výstupov vlády, ministerstiev a samospráv. Čitatelia budú mať taktiež možnosť prečítať si prehľad toho najdôležitejšieho, čo odznelo v diskusných reláciách RTVS O 5 minút 12 na Jednotke, či v reláciách Rádia Slovensko Sobotné dialógy, Z prvej ruky a K veci, vrátane mimoriadnych relácií. Nebudú chýbať ani aktuality, ktoré pripravujú redaktori RTVS pre televízne a rozhlasové spravodajstvo aj z regionálnych štúdií v Banskej Bystrici a Košiciach či zostrih reportáží zo Správ RTVS.

„Nový web a aplikácia prinesú v prehľadnej a jednoduchej forme aktuálne spravodajstvo v priestore, ktorý nám v RTVS doteraz chýbal. Dôležité informácie sa tak dostanú aj k novému publiku,“ priblížil šéf Sekcie nových médií Dušan Jančovič. Kontent webu má napĺňať šestica editorov spolu s vedúcim tímu. "V súčasnosti je v tíme päť editorov," uviedol Jančovič na Rade RTVS.

RTVS pôjde rovnakou cestou ako spravodajské weby zahraničných národných televíznych a rozhlasových staníc. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo spustiť nový spravodajský web, ktorý prinesie aktuálne informácie z rôznych oblastí z domova i zo sveta. Nový web vnímam ako ďalší komunikačný prostriedok RTVS, ktorým sa budeme s dôležitými informáciami prihovárať nielen divákom a poslucháčom, ale odteraz už aj čitateľom, ktorí chcú byť informovaní o všetkom podstatnom, čo sa deje okolo nás,“ konštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Tím online spravodajstva, ktorý vedie bývalá novinárka a hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková, sa bude okrem webu a aplikácie naďalej venovať aj správe facebookového profilu Správy RTVS, na ktorom ponúka prehľadné informačné grafiky k najdôležitejším udalostiam dňa či zabezpečuje živé vysielanie tlačových konferencií, ako aj každovečerné streamovanie Správ RTVS.

Riaditeľ sekcie národnostného vysielania RTVS Attila Lovász uviedol, že po spustení slovenskej verzie spravodajského webu sa má pracovať na mutáciách v jazykoch národnostných menšín. Minimálne dva mesiace má trvať príprava maďarskej verzie, ako druhá by mala vzniknúť mutácia v rómskom jazyku.

Zdroj: Aplikácia Správy RTVS

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.