Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.02.2021, 11:10

Ringier Axel Springer SK má nové vedenie spoločnosti

Za Managing Directors boli vymenovaní Michal Maruška a Peter Hollý.

Ringier Axel Springer SK má nové vedenie spoločnosti
Zdroj: Ringier Axel Springer SK / zľava Peter Hollý a Michal Maruška

Od 1.februára 2021 sa dvom členom predstavenstva spoločnosti Ringier Axel Springer SK rozšírili riadiace právomoci. Michal Maruška bol vymenovaný na pozíciu Managing Director & COO a Peter Hollý na pozíciu Managing Director & CFO. Ringier Axel Springer SK budú aj naďalej riadiť spoločne.

Michal Maruška bude ako Managing Director & COO zodpovedný za každodenné operatívne riadenie spoločnosti, rokovania a vzťahy s obchodnými partnermi, ako aj ďalšie biznisové témy. Peter Hollý z pozície Managing Director & CFO zastreší hospodárenie a finančné výsledky spoločnosti. Spoločne budú reportovať priamo Markovi Dekanovi, CEO Ringier Axel Springer AG.

Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG: “Peter Hollý a Michal Maruška sú veľmi skúsení manažéri a od roku 2019, kedy prevzali zodpovednosť za riadenie Ringier Axal Springer SK, som bol svedkom veľmi úspešného obdobia a to napriek koronakríze. O to viac sa teraz teším na ďalšiu spoluprácu a rozvoj firmy pod vedením Michala a Petra, už aj s ich rozšírenými kompetenciami, ktoré spadajú pod ich nové funkcie Managing Directors. Verím, že ich expertné znalosti trhu, excelentné know-how a záujem o ľudí vo firme, nám umožnia sústrediť sa na ďalšie posilňovanie našich produktov na Slovensku.“

Michal Maruška pracuje v spoločnosti Ringier Axel Springer viac ako 13 rokov. Od roku 2019 zastáva pozíciu COO a predtým obchodného riaditeľa. Pôsobil aj ako Head of Programmatic a Senior Manager pre online reklamu / programmatic.

Peter Hollý pôsobil od roku 2015 ako Chief Financial Officer pre Ringier Axel Springer Slovakia. Pred príchodom do Ringier Axel Springer, pôsobil ako Senior Audit Manager v Ernst & Young.

Spoločnosť Ringier Axel Springer SK je multimediálny vydavateľský dom, ktorý je jednotkou slovenského internetu. Do portfólia patria: spravodajsko–investigatívny portál Aktuality.sk, ženský magazín Diva.sk, mamičkovský portál Najmama.sk, technologický magazín Živé.sk, športový portál Šport.sk a európsky urban hub Noizz.sk. Súčasťou vydavateľstva sú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk či komunitný portál Pokec. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, je tiež najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku. Ringier Axel Springer SK je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.