Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.02.2021, 12:00

Padla prvá klapka televízneho filmu Jozef Mak. Pre RTVS ho nakrúca režisér Bebjak

Film bude súčasťou vianočnej programovej ponuky RTVS.

Padla prvá klapka televízneho filmu Jozef Mak. Pre RTVS ho nakrúca režisér Bebjak
Zdroj: DNA Production

RTVS a DNA Production spojili sily, aby v novom šate priniesli príbeh, ktorého hlavným hrdinom je “človek milión”. Film na motívy románu Jozefa Cígera-Hronského Jozef Mak by sa mal na obrazovkách objaviť ešte v tomto roku, informovala RTVS.

V polovici minulého týždňa padla prvá klapka televízneho filmu Jozef Mak, ktorý pre RTVS nakrúca spoločnosť DNA Production na čele s producentom Rasťom Šestákom a režisérom Petrom Bebjakom.

“Príbeh Jozefa Maka - človeka milión - je súčasťou zoznamu povinnej literatúry na školách už celé desaťročia. Všetci ho poznáme, ale pravda je, že málokto ho naozaj čítal. A pritom je to úžasné dielo plné vášní všetkého druhu. Ukazuje nám hrdinu, ktorému rozumieme, človeka, akých stretávame veľa, ale o to je zaujímavejší. Chceme na obrazovky priniesť príbeh, ktorému porozumejú diváci všetkých vekových kategórií a ktorý ukáže, že slovenská klasika nám má čo ponúknuť,” povedal Rasťo Šesták.

Jozef Mak sa nakrúca v Múzeu oravskej dediny v Zuberci, kde DNA Production pre RTVS vyrábala aj mimoriadne úspešnú rozprávku Vianočné želanie. Ďalšími filmovacími lokáciami sú napríklad Komárno či Banská Štiavnica.

Film ponúkne hviezdne herecké obsadenie. Hlavnú rolu Jozefa Maka stvárni Dávid Hartl, vo filme uvidíme aj Judit Bárdos, Tomáša Maštalíra, Dianu Mórovú, Alexandra Bártu, Janu Kvantikovú či Juditu Hansman. Výrobu zastrešuje kvalitný a filmovými kritikmi často vysoko hodnotený filmársky tím. Réžia je v rukách Petra Bebjaka, hlavným kameramanom je Martin Rau a scenár napísal Ondrej Šulaj. Film bude súčasťou vianočnej programovej ponuky RTVS.

Zdroj: DNA Production

DNA Production režiséra a producenta Petra Bebjaka a producenta Rasťa Šestáka je podpísaná pod množstvom
úspešných projektov v Česku a na Slovensku. Medzi najznámejšie seriály patria Herec, Za sklom, Odsúdené,
Dr. Ludsky, Mesto tieňov, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, Ako som prežil, Mordparta, Kriminálka
Anděl alebo Specialisté. Za minisériu Spravedlnost získali v roku 2017 Českého leva v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria.

V aktuálnom ročníku Českého leva získali osem nominácií, z toho sedem za minisériu Herec. Z filmov sú najznámejšie Marhuľový ostrov, Čistič či kinohit Trhlina. V súčasnosti prinášajú do kín film Správa, ktorý získal slovenskú nomináciu
na Oscara. 

Peter Bebjak sa ako režisér podieľal aj na kinohite Čiara či výpravnom seriáli Slovania, ktorý čoskoro uvedie televízia Joj.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.